Sony A7R II alınır mı?

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
DSLR kullanmayı daha çok seviyorum, o yüzden aynasız makineye yüksek meblağ yatırım yapmak pek istemiyorum. Yine de A7 serisi hoşuma gidiyor, bir süre kullanmıştım. A7 Mark 3 bakıyordum ama A7R 2 daha yüksek çözünürlüklü olduğu için benim daha çok işime yarar, malum kuş fotoğrafçılığı falan da yapıyorum. Eski sayılabilecek bir body olduğu için biraz şüphe ediyorum ama fiyat avantajı var. Siz ne dersiniz?

Eski makine olmasina ragmen bence hala alinabilir. Hem kuş fotoğrafçılığı yaparken düşük perde hızı kullanmaniz gerekirse yuksek ISO kullanabilirsiniz.

Eski makine olmasina ragmen bence hala alinabilir. Hem kuş fotoğrafçılığı yaparken düşük perde hızı kullanmaniz gerekirse yuksek ISO kullanabilirsiniz.
Öyle ama A7 III kadar iyi renk performansı sunmadığı vs. söyleniyor. Ayrıca 9 yıllık model, ikinci elde temiz bulmak zor olur mu ki 🤔

DSLR olsaydı şu şöyle bu böyle derdim ama konu aynasız olunca aynasız makinelerde içim daha rahat ediyor. Sony A7R II dinamik aralığı geniş, renk konusunda da evet A7 III kadar iyi olmasa da aralarında renk tonlaması olarak aman aman bir fark yok. RAW performansı gayet iyi bir makinedir. RAW çekerek PS ile fotoğrafı işleyerek renk ayarını düzenleyebilirsiniz. A7R II ve A7 III satan firmalar sarı sitede mevcut ama genelde mesaj yazınca sattık diyorlar.

Kuş fotoğrafçılığı için daha çok lense yatırım yapmak önemli. FF bir makine olduğu için minimum 300 mm, alan derinliği ve kapalı hava çekimleri için de 2.8 fiyafram bir lens almanız lazım. Bunlar da biraz tuzlu maalesef. Yada normal 70-300 f4.5 lens alacaksınız. Alternatik olarak Fujifilm de bakabilirsiniz. X-T30 II güzel makinedir. Ama dediğim gibi lens önemli.

Son düzenleme:
RAW performansı gayet iyi bir makinedir. RAW çekerek PS ile fotoğrafı işleyerek renk ayarını düzenleyebilirsiniz.
Böyle diyorsanız yeterli benim için zaten, jpeg çekim pek yapmıyorum.

A7R II ve A7 III satan firmalar sarı sitede mevcut ama genelde mesaj yazınca sattık diyorlar.
İkinci el sahibinden denk gelir belki, biraz bütçe ayarlarsam bakacağım.

Kuş fotoğrafçılığı için daha çok lense yatırım yapmak önemli. FF bir makine olduğu için minimum 300 mm, alan derinliği ve kapalı hava çekimleri için de 2.8 fiyafram bir lens almanız lazım. Bunlar da biraz tuzlu maalesef.
Şu an aktif kullandığım bir makinem var bunlar için. A7'yi biraz keyfi istiyorum kullanışı hoşuma gittiği için, elimde bulunsun istiyorum.

Alternatik olarak Fujifilm de bakabilirsiniz. X-T30 II güzel makinedir. Ama dediğim gibi lens önemli.
3 ay önce X-S10 sattım hocam, Fuji iyi güzel de pek bana hitap etmedi. DSLR'daki mekaniklik daha çok hoşuma gidiyor :p

Böyle diyorsanız yeterli benim için zaten, jpeg çekim pek yapmıyorum.

İkinci el sahibinden denk gelir belki, biraz bütçe ayarlarsam bakacağım.

Şu an aktif kullandığım bir makinem var bunlar için. A7'yi biraz keyfi istiyorum kullanışı hoşuma gittiği için, elimde bulunsun istiyorum.

3 ay önce X-S10 sattım hocam, Fuji iyi güzel de pek bana hitap etmedi. DSLR'daki mekaniklik daha çok hoşuma gidiyor :p
Anladım. Bütçenizi net olarak ayarladığınızda tekrar yardımcı olurum size. İyi sahurlar. :)

Öyle ama A7 III kadar iyi renk performansı sunmadığı vs. söyleniyor. Ayrıca 9 yıllık model, ikinci elde temiz bulmak zor olur mu ki 🤔
Renk ayarlarini sonradan da yapabilirsiniz, ki zaten fotoğrafı raw cekip ustune lut atinca daha guzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı