Sony, AMD destekli, PS4/PS5 oyunlarıyla uyumlu bir el konsolu geliştiriyor

Makaleler
2
Yer
Ankara
AMD destekli.
18CUs.
1.8 GHz veya daha yavaş GPU.
PS4 ve PS5 oyunlarıyla uyumlu.

Bu sefer en fazla tuvalette kullanabileceğiniz kıytırık bir cloud cihazı yapmak yerine gerçekten el konsolu yapıyorlar gibi. Ortada zaten Steam Deck, Rog Ally varken ve çoğu PS özel oyunu açıyorken Nintendo gibi bu el konsoluna özel oyun çıkarmazlar ise çok bir anlamı olmaz bunu almanın.

Kaynak:

PS işletim sistemi mi olacak? Windows mu olacak o merak konusu. Windows ile gelirse pil ömrü rakiplerinden çok da farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.
Sony genelde ya eski kafada hareket ediyor ya da rakiplerinden gördüğü şeyleri kopyaliyor. Eski kafada hareket ederse konsolun işletim sistemi olur. Rakiplerini taklit ederse Linux veya Windows tabanlı hareket. Onun dışında direkt PS5 sistemini entegre etmeleri beklenmedik bir hareket olur.

PS işletim sistemi mi olacak? Windows mu olacak o merak konusu. Windows ile gelirse pil ömrü rakiplerinden çok da farklı olmayacaktır diye düşünüyorum.
Windows geleceğini hiç sanmıyorum. Muhtemelen yine PS işletim sistemi gibi olacaktır.

Steam Deck, Linux yaptı da ne oldu? :) Oraya sığabilecek bir batarya belli zaten, APU'nun çektiği güç de belli.

Adamlar Mendeleev Tankı gibi ağırlık katmak istemedikleri için kısıyorlar muhtemelen, normal.

Çözünürlük nasıl olur sonuçta bir el konsolu şarj süresini uzun tutmaları lazım.

Sony genelde ya eski kafada hareket ediyor ya da rakiplerinden gördüğü şeyleri kopyaliyor. Eski kafada hareket ederse konsolun işletim sistemi olur. Rakiplerini taklit ederse Linux veya Windows tabanlı hareket. Onun dışında direkt PS5 sistemini entegre etmeleri beklenmedik bir hareket olur.
Linux ya da Windows yaparlarsa ürün çıktıktan 3 ay sonra 328123892 tane "smpcguy" oluşur, çok güzel bir şekilde tersine mühendislik yapılır çünkü.

Muhtemelen kendi sistemlerinde oluşturulacak.

Oraya sığabilecek bir batarya belli zaten, APU'nun çektiği güç de belli.
Orası öyle. Lakin Windows ve Android gibi iki platform yıllardır güç tüketimini MacOS ve IOS seviyesine getiremedi. OS'un da payı kesinlikle var, tabii batarya teknolojisi de on yıllardır yerinde sayıyor maalesef.

Geri
Yukarı