Türk oyun markası Monster, 2024 yılında el konsolu çıkaracak!

Mesut Çeviğin podcast benzeri bi programı var. İzleyenler varsa son bölümde kinayeli bi şekilde Türk firmalara seslenip konsol yapın artık yerli konsolumuz olsun diyerek gülüyordu. O gönderme bunun içinmiş. Muhtemelen Monster'da yakın bi' arkadaşı çalışıyor ve sızdırmamak için o şekilde açıkladı. Diğer programlarda detay açıklamasını görürüz.

Eğer fiyat konusunda rakiplerinin altında olursa alıp deneyebilirim. Bir süredir PS Vita ve PSP oyunları oynamak için handheld konsol arıyordum ancak ürünlerin saçma fiyatı (Asus Rog Ally 35.000₺) yüzünden vazgeçtim. Bu eğer 15.000 civarında olursa alıp deneyebilirim.

Süper olur, biliyorum parçaları alıp birleştirecekler ama zamanla iyi satarsa yavaş yavaş kendi üretimlerine geçip başarılı olacaklar. Merakla bekliyorum.

El konsolu kavramı emülatörler aracılığı ile olmalı zaten günümüzde gösterdikleri ise pc oyunlarının taşınarak oynamasından başka birşey değil . Benim el konsolu tanımım Nintendo DS , Gameboylar ve bunun dışında RG35XX , Miyoo Mini gibi emülatör içerenler el konsollarıdır ve retro oyunları oynamak için kullanılır ve konsollara özel olan yapımları oynatır.

O paraya 2. el Deck alabilirsiniz.
Keşke steamdeck Türkiye resmi garantili olsa :/ Bazı markaların bu fiyat bandında cihazları var ancak onlar hiç güven teşkil etmiyorlar. O yüzden ya rog ally tarafına yakınım ya da monster yaparsa o tarafa. Ancak ROG ally fiyat bandına çıkarırsa o zaman 5.000 civarına PS Vita ve yanına ise switch oled bakacağım.

Güncel Bilgileri Merak Edenler İçin Paylaştım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı