Sony, Bungie Oyun Stüdyosunu 3.6 Milyar Dolara Satın Alıyor

Söylediğimden cidden anlam çıkaramıyor musun? Fanboyluk ile nasıl bir bağ kurdun? Bu sorular bir kenara PS ve yüksek sistemi olan PC'ye sahipken fanboy olarak beni nitelendirmen güzelmiş :) Ne yorum yapıyorsam sizler için yapıyorum. Yaşımı başımı almış, maddi durumu iyi olan birisiyim. İstediklerime ulaşmam zor değil. Gerçekten gençler olarak sizlere bir şeyler anlatmak, duvara laf anlatmaktan daha zor olabiliyor.

Sony senin tersine daha fazla korkmuş olacak ki, Microsoft Activision'ı aldıktan sonra Twitter üzerinden umarım COD'u çıkarmamıza izin vermeye devam eder gibi açıklamalar yaptılar :) Küçümsediğin COD, FIFA, GTA gibi oyunların Sony'e ne kadar para kazandırdığından haberin olsa söylediklerimin daha çok trajikomik olduğunu anlardın. Exclusive'siz geçen boş zamanların marka oyunları bunlar. Niye bu oyunları saydım? Çünkü Microsoft Amerikan kökenli şirketleri almaya başladı. Sırada EA, sonra Take-Two Interactive derken ne olacak? Rockstar, Take-Two'nun firması onu belirteyim olayın ciddiyeti belli olsun. İşin içine GTA'da katılabilir sonradan :) Yani kısaca büyük markaları ele geçirdikten sonra PS'ı kimse Mario oynamak için almaz. Aa pardon Mario Nintendo'nundu! :) Böylece platformlarına çıkaracak tek seçenekleri exclusive oyunlar olacak. Onları da malum yapımlarından dolayı çıkarması uzun. Bu yüzden PS tozlu raflarımızda durmaya devam edecek. Şimdilik bu tablo gerçekleşmedi. İleride olacak.

Aşağıdaki de Microsoft'un, Sony kardeşine koltuğunda viskisini içerken Twitter üzerinden geçtiği kıyak :) Oyun markaları bazen firma etiketlerinden değerlidir. Bunu unutmayın. COD diye küçümsediğin oyun yüz milyon satış rakamlarının üstüne çıkan bir seri. Yeri gelir konsol da sattırır. Profil adına istinaden yanlışını düzeltiyorum :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ciddi ciddi PlayStation'ın bittiğini düşünüyorsun valla güzel kafa. Microsoft zaten anca anlattığınız gibi bitirebilir Sony'i başka türlü geçme imkanı yok zaten. İmkanınız el veriyorsa 30 liralık kısır Xbox kütüphanesi yerine kaliteli PS oyunları oynayın.

Ciddi ciddi PlayStation'ın bittiğini düşünüyorsun valla güzel kafa. Microsoft zaten anca anlattığınız gibi bitirebilir Sony'i başka türlü geçme imkanı yok zaten. İmkanınız el veriyorsa 30 liralık kısır Xbox kütüphanesi yerine kaliteli PS oyunları oynayın.
Hocam bitmek demeyelim de, CoD 'un PS 'e gelmeyecek olması ciddi zarara uğratır Sony 'i. PS 'leri yurt dışında CoD oynama aracı olarak gören ciddi bir kesim var. Türkiye 'de nasıl bu makineye FIFA oynama aracı olarak bakılıyorsa, yurt dışında da aynı şey CoD için geçerli. Her sene çıkan ve hunharca satan bir oyunun artık PS 'e gelmeyecek olması Sony 'i de korkuttuğu aşikar ki bu satın alım net bir şekilde bunu gösteriyor. Herkes Sony 'nin Bungie 'ye tırnak içinde bir "CoD" yaptıracağına kesin gözüyle bakıyor.

Hocam bitmek demeyelim de, CoD 'un PS 'e gelmeyecek olması ciddi zarara uğratır Sony 'i. PS 'leri yurt dışında CoD oynama aracı olarak gören ciddi bir kesim var. Türkiye 'de nasıl bu makineye FIFA oynama aracı olarak bakılıyorsa, yurt dışında da aynı şey CoD için geçerli. Her sene çıkan ve hunharca satan bir oyunun artık PS 'e gelmeyecek olması Sony 'i de korkuttuğu aşikar ki bu satın alım net bir şekilde bunu gösteriyor. Herkes Sony 'nin Bungie 'ye tırnak içinde bir "CoD" yaptıracağına kesin gözüyle bakıyor.
Korkutmuş olabilir fakat öldü, bitti yok mahkum oldu gibi komplo teorileri gerçekten çok absürt varsayımlar.

Xbox her türlü Sony'den daha iyi. Bunun tartışması yok. Sony sadece 1 konuda iyi o da güzel 3-4 tane exc. oyunları olması. Bunun dışında iyi olduğu konu var mı ? Her konuda xbox daha iyi. Fiyatları uygun, game pass var, oyuncu dostu gibi gibi. Ben ps4 kullanıyorum. Bu sözleri bir ps fanı söylüyor.

@443652 GOW gibi bir dev markayı, Uncharted gibi bir seriyi, gelecek olan Ghost of Tsushima gibi bir oyunu ve hatta yine dev bir marka olan Last of Us'ı niye getirdilerse ve getireceklerse o yüzden getirecekler. Bence sen hiçbir şey anlamamışsın :D Sanki PC'ye oyun getirmemişler gibi komik bir yorumda bulundun. Kusura bakma.

Adamlar oyunsuz kalacak diyorum. PS5'e şu ana kadar ne geldi adam gibi exclusive? Hiç... 2 yılda bir exclusive oyun çıkaracaklar diye millet PS almaya devam etmez. PS5'in bu kadar satmasının sebebi hala COD, FIFA vs. gibi bağımsız oyunların çıkmaya devam ediyor olması. Microsoft COD markasını ele geçirdi. Yakında EA satın alarak FIFA'yı da alacaklar. O zaman ne olacak? Sony sadece exclusive oyunlarına tutunmaya çalışacak. Kalite exclusive oyunları Ubisoft gibi fabrikasyona bağlayıp her yıl çıkarmak mümkün mü peki? Tabii ki hayır.
Aynen 3 tane oyun çıktı diye bütün oyunlar çıkıyor zaten. Sen bekle God of War Ragnarok'u 2025 de oynarsın.

Kardeşim kim sana Sony bitti, öldü dedi ki? Konsolları üzerinden konuşuyoruz. Bu firma sadece konsol üretmiyor :) Microsoft, Sony markasını konsolları ele geçirerek bitiremez zaten. Yazdıklarımı okumadan cevap veriyorsun. Veya okuyup anlamıyorsun.

Microsoft'un izlediği strateji ve yapmaya çalıştıkları üzerinden konuşuyoruz. Tekelcilik peşindeler (oyun sektörü için). Konu özeti bu. Ve izledikleri strateji PS oyunlarının PC'ye gelmesine yol açabileceğinden dolayı bize yarıyor. Ben de zaten PS var diyorum. Piyasadaki bütün oyunlarını alıp, bitirdim. İmkanın varsa PS oyunları oyna diyorsun. Burada sen fanboyluk yapıyorsun, ben değil. Bütün platformlara sahip olan bir tüketici olarak Microsoft'un oyunlar konusunda Sony'i köşeye sıkıştırmaya başladığını görmek zor değil.

Pandemi olmadan önce Sony sanki yılda 10 tane exclusive oyun mu çıkarıyordu? Bir de pandemiyi öne sürüyorsun. Zaten toplasan adam akıllı 3-4 tane marka oyunları var. Onları da ancak 4-5 yılda bir çıkarabiliyorlar. Ve bu oyunlar da PC'ye gelmeye başladı. Geri kalan kazancı bağımsız firmalar sayesinde yapıyorlar. Ama bu bağımsız firmaları da Microsoft satın almaya başladı. Oradan da darbe yiyorlar. Yani daha nasıl olayı özetleyebilirim bilmiyorum. Son kez bu kadar detaylı bir açıklama yapıyorum. Cidden yoruldum. Aşırı gereksiz uzadı çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı