Sony Dav TZ630 ev sinema ses sistemini TV'ye bağlama

Sencer Üçel

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Benim elimde eski bir ev sinema ses sistemi var. Modeli Sony dav TZ630.

İçinizde bilen var mı bilmiyorum ama ben bunu TV'ye bağlayıp Netflix'ten film izlemek istiyorum, internetten bayağı araştırdım ettim fakat bulamadım. Cihazı alttaki eklere koyuyorum. Bunu nasıl TV'yle senkronize edebiliriz?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    224,8 KB · Görüntüleme: 108
  • image.jpg
    image.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 100
  • image.jpg
    image.jpg
    171,9 KB · Görüntüleme: 65
  • image.jpg
    image.jpg
    192,7 KB · Görüntüleme: 68
SCART to RCA dönüştürücü ile bağlayabilirsin.
00-21-20-images.jpg

Ve RCA kablosu da alman gerekiyor. Eğer televizyonun arkasında RCA yoksa, RCA to AUX kablo ile ses alabilirsin (bu şekilde dvd player özelliği çalışmaz.)

Son düzenleme:
SCART to rca dönüştürücü ile bağlayabilirsin.Eki Görüntüle 1998525
Ve rca kablosu da alman gerekiyor.

Televizyonum son nesil rca kablosunu takacak bir yer yok nasıl olacak.

SCART to rca dönüştürücü ile bağlayabilirsin.Eki Görüntüle 1998525
Ve rca kablosu da alman gerekiyor. Eğer televizyonun arkasında rca yoksa, rca to AUX kablo ile ses alabilirsin (bu şekilde DVD Player özelliği çalışmaz.)

SCART to AUX olur mu peki.

Televizyonum son nesil rca kablosunu takacak bir yer yok nasıl olacak.
Attiğim aparatı Amfi'nin AV yazan kismina taktiktan sonra, aparattaki kirmizi ve beyaz RCA yuvalarina bu kablodan gelen kirmizi ve beyaz kablolari takacaksin. Bu kablodaki siyah AUX'u da televizyonun arkasındaki AUX kismina takacaksin. İyi dinlemeler. Bu arada ses sistemi gayet iyidir, tecrübe etmiştim. Eski ama sağlam cihazlardan.
00-25-18-images.jpg

Bu ev sinema sistemidir, hem ses hem de görüntü sağlar. Hatta yanlış hatirlamiyorsam kayıt alma ve radyo özellikleri de var. SCART to AUX kablo ile yeni nesil televizyondan ses alabilirsiniz.

Şimdi çok bilgi sahibi değilim bunu bugün tüm takım 600 liraya aldım her şey sorunsuz çalışıyor SCART to AUX aldığım zaman AUX'u televizyona SCART amfiye bağladığımda kesinlikle ses gelir mi ya da USB kısmına bltt adaptör alsam televizyona bağlayabilir miyim ve fiyatı çok mu bu sistem için.

Şimdi çok bilgi sahibi değilim bunu bugün tüm takım 600 liraya aldım her şey sorunsuz çalışıyor SCART to AUX aldığım zaman AUX'u televizyona SCART amfiye bağladığımda kesinlikle ses gelir mi ya da USB kısmına bltt adaptör alsam televizyona bağlayabilir miyim ve fiyatı çok mu bu sistem için.
Fiyatı bedava. Evet, yüksek ihtimal ses alacaksın. Bahsi geçen kablo zaten 40-50 lira bir şey. Bende de eski seri 5+1 Pioneer XV-DV232 var. Ayni yöntemle bilgisayarımda kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20230718-WA0005.jpeg
    IMG-20230718-WA0005.jpeg
    74,3 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı