Sony Dav TZ630 ev sinema ses sistemini TV'ye bağlama

Sencer Üçel

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Benim elimde eski bir ev sinema ses sistemi var. Modeli Sony dav TZ630.

İçinizde bilen var mı bilmiyorum ama ben bunu TV'ye bağlayıp Netflix'ten film izlemek istiyorum, internetten bayağı araştırdım ettim fakat bulamadım. Cihazı alttaki eklere koyuyorum. Bunu nasıl TV'yle senkronize edebiliriz?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    224,8 KB · Görüntüleme: 108
  • image.jpg
    image.jpg
    115,4 KB · Görüntüleme: 100
  • image.jpg
    image.jpg
    171,9 KB · Görüntüleme: 65
  • image.jpg
    image.jpg
    192,7 KB · Görüntüleme: 68
Fiyatı bedava. Evet, yüksek ihtimal ses alacaksın. Bahsi geçen kablo zaten 40-50 lira bir şey. Bende de eski seri 5+1 Pioneer XV-DV232 var. Ayni yöntemle bilgisayarımda kullanıyorum.

Çok teşekkür ederim yarın alıp deneyeceğim umarım işe yarar kumandasında TV görünce dedim ki ya Allah Allah bunu nasıl bağlıyoruz ondan dolayı kafam çok karıştı böyle bir dönüştürücü olduğundan da haberim yoktu çok iyi oldu benim içim çok rahatladım kullanamam diye korkuyordum çok sağ olun.

Çok teşekkür ederim yarın alıp deneyeceğim umarım işe yarar kumandasında TV görünce dedim ki ya Allah Allah bunu nasıl bağlıyoruz ondan dolayı kafam çok karıştı böyle bir dönüştürücü olduğundan da haberim yoktu çok iyi oldu benim içim çok rahatladım kullanamam diye korkuyordum çok sağ olun.
Faydalı olduysam diğer insanlara da kolaylik olmasi açisindan yanitimi çözüm olarak işaretleyebilirsiniz, rica ederim.

Hocam selam ayni ses sistemi bende de mevcut ve ayni sorundan muzdaribim. Acaba sorunu cozebildiniz mi verim aliyor musunuz?

Hocam çok geç gördüm kusura bakma iki adet bağlantı elemanı aldım bağlantılarını gerçekleştirdim ayrıca 5+1 ses alıyor ve Dolby desteği veriyor aldığım elemanlar ekteki gibidir ve mutlaka bağlantını yaptıktan sonra HDMI takıp kumandayla bass yoğunluğunu ve tizini ayarla ses sistemi muaazzam derecede iyi.

Dosya Ekleri

• 00-21-20-images.jpg
    00-21-20-images.jpg
    10,9 KB · Görüntüleme: 6
  • 00-25-18-images.jpg
    00-25-18-images.jpg
    19,6 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı