Sony Ericsson Xperia X8, W8, X10 mini ve X10 mini pro Bootloader Kilidi Açma

Öncelikle merhabalar, uzun süredir forumu takip ediyorum ama üye olmak bugüne kısmetmiş.

Bootloader kilidini açmak için rootlu olması gerekiyo telefonun sanırım. Telefonumda superuser diye bi uygulama var olduğuna göre telefonumun rootlu olduğunu düşünüyorum:) Buraya kadar bi yanlış varsa lütfen düzeltin:)

Fakat bootloader kilidini açmaya çalışırken devamında "Eğer s1tool çıktısında “SEMC SIMLOCK CERTIFICATE” yazıyorsa msm7227_semc.cmd dosyasını çalıştırın." kısmına geldiğimde karşıma çıkan çıktı 'bootTools\adb.exe' iç ya da dış komut, çalıştırılabilir program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor.' diye çıktılar alıyorum.

Nerde yanlış yapmış olabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim yardım için
smile.png
Anti-virüs pgrogramını devre dışı bırakıp bootloader kilidini açma işlemlerini tekrarlasam sıkıntı olur mu, yoksa tekrar dosyaları indirmeme gerek var mı? Bide x10 mini pro'da en yüksek performansı hangi ROm'da alırım, bi fikriniz var mı?
smile.png

- - - Güncellendi - - -

Bootloader kilidini sonunda yardımlarınızla açabildim
smile.png
Sıra geldi en uygun ROM'u bulmaya
smile.png

Merhaba,

öncelikle çalışma için teşekkürler.

"Eğer s1tool çıktısında “SEMC SIMLOCK CERTIFICATE” yazıyorsa msm7227_semc.cmd dosyasını çalıştırın." yönergesinden sonra programı çalıştırmama rağmen not recognized diyerek hata veriyor. Dolayısı ile diğer aşamaları gelemiyorum. Neden olabilir?

- - - Güncellendi - - -

Anti-Virüs programınız bootTools klasöründeki adb.exe dosyasını siliyor diye düşünerek dosyaya eklememe rağmen bu Sefer de Access is Denied diyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD > Sağ Tık > Yönetici olarak çalıştır. Ya da en basitinden bi CMD'yi bile yönetici olarak çalıştırmayı bilmiyorsanız bu işe hiç kalkışmayın. Zira bir sonraki açacağınız konuyu tahmin bile edebiliyorum...

CMD > Sağ Tık > Yönetici olarak çalıştır. Ya da en basitinden bi CMD'yi bile yönetici olarak çalıştırmayı bilmiyorsanız bu işe hiç kalkışmayın. Zira bir sonraki açacağınız konuyu tahmin bile edebiliyorum...

Tekrar merhaba,

Kod:
deamon started successfully
cant find userdate partition

dedi. Hata mıdır yoksa kilit kırılmış mıdır?

Kod:
adb server is out of date. killing...

hatası veriyor, ne demek?

Root yapmadığım için olmuş, atlamışım root yapılmasını daha belirgin tanımlayabilirsiniz diye düşünüyorum, en azından benim gibi dikkatsizler için :) Diğer yandan flash ile s1tool aynı anda açık olduğunda adb server hatası veriyor ve "adb server is out of date. killing..." hatası nedeni ile işlem gerçekleşmiyor.

FYI

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı