Sony marka telefon neden artık Türkiye’de satılmıyor?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Ben Sony Xperia XA1 Ultra marka telefonla ömür geçirmiş bir insanım ve çocukluğundan bu güne kadar Sony aşkı ile büyüdüm.
Hangi telefon markasını tercih edersiniz diye sorsalar Sony derim.
Bugün bizlerde satışı durdurulsa da yurt dışında eminimki en iyi güncel modelleri sarılıyordur. Acaba yurt dışından Sony marka telefonu kargo getirmek mümkün mü? Yoksa vize pasaport çıkarttırıp bi gidip alıp gelsem mi diye düşünmüyor değilim 😏
Son olarak Sony hangi model telefonu çıkarttı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tutmadı, ülkede Sony telefon kullanan sayısı çok az ve satışları düşük olduğu için telefon tarafından çekildiler. Sony telefonları bende çok başarılı buluyorum, aileden 3 tane Sony telefon geçti ve hepsi çok başarılıydı.

Trendlere ayak uydurmakta gecikti, ben buyum seklinde devam etti bu da satislarin buyuk oranda azalmasina neden oldu. Sonrasinda pek cok yerden cekildigi gibi uretimi de azaltti. Yurt disinda da satislari azaldi cok. Sony, eskisi gibi telefonlara cok onem vermiyor. Alpha kameralariyla cok uyumlu hale getirdiler telefonlari, bu yuzden profesyonel kullanicilar icin tek tuk urun cikariyorlar ve oldukca pahali yurt disinda yasayanlar icin bile.

Sim kart takılan cihazlar gümrükten geçmiyor diye biliyorum.
Ben de aynı şekilde LG cihazları çok seviyorum ama TR'de yok maalesef. Zaten mobili de bıraktılar ancak V50 - V60 gibi cihazlar yurtdışında bulunabiliyor hala.

Ya yurtdışından gelen bir tanıdığın yanında getirecek ya da sen çıkıp alıp geleceksin.

Sony, HTC, LG gibi markalar kendilerine has orijinal cihaz üreten nadir üreticilerdendi. Üçünün de bu hale düşmesine üzülüyorum.

Sim kart takılan cihazlar gümrükten geçmiyor diye biliyorum.
Ben de aynı şekilde LG cihazları çok seviyorum ama TR'de yok maalesef. Zaten mobili de bıraktılar ancak V50 - V60 gibi cihazlar yurtdışında bulunabiliyor hala.

Ya yurtdışından gelen bir tanıdığın yanında getirecek ya da sen çıkıp alıp geleceksin.
LG G2 vardı bende canavar gibi cihaz. İçinde pes vardı oynuyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı