Sony MDR-XB450 Laptop USB ses kartını algılamıyor

Egemen55

Centipat
Merhaba arkadaşlar;
Önceden de buraya yazmıştım fakat yardımcı olan çıkmadı kendim bir şeyler çabalayıp tekrar geldim. Öncelikle durumu izah edeyim. Sony MDR-XB450 kulaklığa sahibim. Telefon kulaklığımda Surround bir şekilde çalışıyor. Fakat laptopuma tam takınca tek tarafından ses geliyor. Biraz boşluklu takınca 2 taraftan da ses geliyor. Geliyor gelmesine ama seslerin nereden geldiği anlaşılmıyor karmaşık geliyor. Ayrıca kulaklığı tam taksamda boşluklu taksamda bilgisayar kulaklığı algılamıyor. Realtek ayarlarından girip kulaklığı seçsem de laptopun ses ayarlarında gene gözükmüyor kulaklık olarak. Ve kulaklığımın mikrofonu bozuk. Kulaklığımı kullanırken laptopun mikrofonunu kullanıyorum. Ve bunu yapmak için Realtek ayarlarından hoparlörü seçmem gerekiyor. Eğer Realtek ayarlarından kulaklığı seçersem (ki zaten hiçbir şey fark etmiyor sadece tikin yeri değişiyor) mikrofonu kullanamıyorum. Bu yüzden harici ses kartı aldım (platoon PL-5663 ). Eğer sorun jak kaynaklıysa çözülür diye. Ama bu aleti takınca Realtek ayarlarından kulaklık/hoparlör seçimi yapamıyorum laptop bunu ses çıkış cihazı olarak algılıyor fakat Realtek'in otomatik açılması gereken sekmesi açılmıyor.
Yani nasıl özetlerim bilmiyorum daha ayrıntılı ve ekran görüntüsüyle anlatmamı isteyecek varsa yapayım ama bana. CS oynamak istiyorum sadece ama adamların nerede olduğunu bile bilemiyorum, ctdeyken ayak sesi duyuyorum midden geliyor sanıyorum ama adamlar shorttan girip bomba kuruyor. Lütfen yardım edin.

Geri
Yukarı