Sony MDR-XB55AP alınır mı?

Makaleler
15
Merhaba.

Kız kardeşime kulaklık alacağım. O da bana alacak, AKG'ye alternatif olarak istiyordum.
Kardeşimden almasını isteyeceğim kulaklık muhtemelen bu olacak.

Sony daha önceleri de kullandığım için kalitesine aşinayım.

Bu kulaklıkla ilgili çoğunlukla iyi yorumlar görmüş olsam da kullananlar varsa onların da görüşlerini almak isterim.
Bass sesler yoğunlukta müzik dinleyen biriyim. Kalitesi iyi olmalı.

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

3-3,5 yıldır kullanmaktayım. Şuan ana kulaklığım değil ama çok güzel bir kulaklık. Aldığım zaman aynı fiyat segmentinde JBL bir model kullanıyordum. Kulaklık 3 ayda bir rutin olarak bozuluyordu, sol kulaklıktan ses gelmemeye başlıyordu. Garantiye 3 sefer yolladım ürünü ve 3 seferde de garantiden 0 kulaklık gönderdiler. Garanti servisi olarak bişi diyemem 3'ünde de direk 0 kulaklık gönderdikleri için ama uğraştırması beni bıktırmıştı ve JBL'den soğumuştum. Bu yüzden JBL önermem. MDR-XB55AP 3,5 yıldır sorunsuz çalışıyor.

Bende bu kulaklığı almayı düşünüyorum. Kz Zas ile aralarında gidip geliyorum, paraya kıyıp zas almak da aklımı çeliyor. Bide şöyle bir sorun var, bu kulaklıklar'a telefonların ses çıkışı yetmiyor, amfi gerekiyor.

Vallahi kardeşime Bluetooth kulaklık alacağım diyordum ama Bluetooth kulaklık konusunda bahtsız bedevi gibiyim.

Kardeşimden isteyeceğim kulaklıktan ona da alınacak gibi.

Ses kalitesine önem veren biriysen Bluetooth kulaklıkların alayı çöp. Benim KZ ZS5 AirPods Pro'dan daha kaliteli ses veriyor, arkadaşın Sennheiser kulaklığı 200 liralık Rampage kulaklıktan kötü. Bluetooth kulaklıklar Bluetooth üzerinden ses aktarımı kısıtlı olduğu için kötü.

Aldım, bası mükemmel ötesi. Z906'yı açmamak için aldım, fazlasıyla da yetecek gibi. Tizleri daha berrak olabilirmiş kullandıkça açılır umarım. Bass olarak ZS5'ten daha iyi gibi ama tiz olarak ZS5 içinden geçer.

Çıkarken alarm öttü ama güvenlikler fark etmedi.

Dosya Ekleri

• IMG_20221211_150833.jpg
    IMG_20221211_150833.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:
Ses kalitesine önem veren biriysen Bluetooth kulaklıkların alayı çöp. Benim KZ ZS5 AirPods Pro'dan daha kaliteli ses veriyor, arkadaşın Sennheiser kulaklığı 200 liralık Rampage kulaklıktan kötü. Bluetooth kulaklıklar Bluetooth üzerinden ses aktarımı kısıtlı olduğu için kötü.

Aldım, bası mükemmel ötesi. Z906'yı açmamak için aldım, fazlasıyla da yetecek gibi. Tizleri daha berrak olabilirmiş kullandıkça açılır umarım. Bass olarak ZS5'ten daha iyi gibi ama tiz olarak ZS5 içinden geçer.

Çıkarken alarm öttü ama güvenlikler fark etmedi.
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Ben de yılbaşından bir hafta önce almayı planlıyorum. Bozuk çıkarsa 14 gün iade süresi geçmesin diye son bir hafta kala alacağım.

Vatan Bilgisayar'a bir soracağım, varsa internetten almaya uğraşmayıp Bandırma'dan alırım.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Ben de yılbaşından bir hafta önce almayı planlıyorum. Bozuk çıkarsa 14 gün iade süresi geçmesin diye son bir hafta kala alacağım.

Vatan Bilgisayar'a bir soracağım, varsa internetten almaya uğraşmayıp Bandırma'dan alırım.

MediaMarkt'tan aldım ben, piyasası aynı zaten. Ama tiz olarak cidden iyi değil, açılacak gibi de değil. Ekolayzır dan bası fullemişsin gibi, bas çok boğuyor tizleri 200 fazla ver KZ ZS5 al derim. Sony'den beklemezdim böyle bir acemilik açıkçası, en iyi kulaklık markası olarak KZ bir adım daha yükseldi gözümde.

3-3,5 yıldır kullanmaktayım. Şuan ana kulaklığım değil ama çok güzel bir kulaklık. Aldığım zaman aynı fiyat segmentinde JBL bir model kullanıyordum. Kulaklık 3 ayda bir rutin olarak bozuluyordu, sol kulaklıktan ses gelmemeye başlıyordu. Garantiye 3 sefer yolladım ürünü ve 3 seferde de garantiden 0 kulaklık gönderdiler. Garanti servisi olarak bişi diyemem 3'ünde de direk 0 kulaklık gönderdikleri için ama uğraştırması beni bıktırmıştı ve JBL'den soğumuştum. Bu yüzden JBL önermem. MDR-XB55AP 3,5 yıldır sorunsuz çalışıyor.
Sony MDR-XB55AP tavsiye etmem. Geçenlerde uzun süredir kullandığım KZ DQ6 kulaklığım bozuldu, şuan KZ ZAS sipariş ettim ve gelmesini bekliyorum. Yurtdışından sipariş ettiğim için haliyle daha ulaşmadı elime, perşembe günü teslim alacağım. Bu bekleme dönemi de uzun sürdüğü için Sony'nin bu kulaklığına denk gelmiştim, aldım. Sony'nin daha ucuz kulaklıklarını da kullandığım için önceden hayal kırıklığına uğratmaz sanmıştım ama gerçekten bu kulaklık tam rezalet. Sesi çok düşük seviyede veriyordu, AMP ile biraz yükseltmeye çalıştım sesi, patlayacakmış gibi ses çıkıyor hoparlörden. Keşke sadece sesi olsa, yandaki çıkıntı kulağı yara ediyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum, Sadece üç haftada sol tarafı bozuldu ve çöp oldu.

Bende bu kulaklığı almayı düşünüyorum. KZ zas ile aralarında gidip geliyorum, paraya kıyıp zas almak da aklımı çeliyor. Bir de şöyle bir sorun var, bu kulaklıklar'a telefonların ses çıkışı yetmiyor, amfi gerekiyor.

Power AMP güzel bir uygulama, tavsiye ederim. EQ ayarını ve ses çıkış düzeyini detaylı ve manuel olarak yapabiliyorsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı