Sony SS-XB5A'i televizyona bağlamak

Halit G.

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, bende 20 yillik Sony SS-XB5A Surround Speakers var.

20201001_112758.jpg

Fakat bunun arkasinda giriş yeri yok, direkt kablo cikiyor ve Sony radyo var buyuk, direkt ona bağlaniyor.

20201001_112831.jpg

Tel olarak direkt radyonun arkasina giriyor.

20201001_112901.jpg

Ben bunu buradan söküp nasil televizyona bağlayabilirim?

Televizyonun arkasında 3.5mm ses çıkışı varsa;
1601542719456.png

Bu tarz bir kablo alıp ufak bir el emeği ile bağlayabilirsiniz.

Ekleme:
Tam olarak hangi fotoğraflar hoparlöre ait?

Televizyonun arkasında 3.5mm ses çıkışı varsa;
Eki Görüntüle 686870

Bu tarz bir kablo alıp ufak bir el emeği ile bağlayabilirsiniz.

Ekleme:
Tam olarak hangi fotoğraflar hoparlöre ait?
Kusura bakma biraz geç cevap veriyorum. İlk 2 resim 1 tane hoparlörün önü ve arkasi son resimdeki ise 2 tane hoparlörden gelen kablonun ucunu açarak bağlı olduğu radyo
20201001_123903.jpg

Son resimdeki bunun arkasina bağlı kablolar.

O tür sistemleri "Line In" girişi olur. AUX girişi gibi. Gelen sesi doğrudan çıkışa verir.
Eğer o girişten varsa uygun bir kablo ile TV'den gelen sesi doğrudan ses sistemine iletebilirsiniz.

O tür sistemleri "Line In" girişi olur. AUX girişi gibi. Gelen sesi doğrudan çıkışa verir.
Eğer o girişten varsa uygun bir kablo ile TV'den gelen sesi doğrudan ses sistemine iletebilirsiniz.
Televizyonda Line ln girişi var. Ben anladigimi soyliyim. Senin resmini attiğin kablodan alicam sonra radyonun arkasindaki haparlörün kablolarini cikarip kabloya bağlayıp televizyona takicam. Doğrumu?

Eğer televizyonun sesini Sony'den almak istiyorsanız tam tersini yapmanız lazım.
Televizyondan çıkış alıp. Sony'e Line-In yapmanız gerekiyor. Çünkü kaynak televizyon.

Eğer televizyonun sesini Sony'den almak istiyorsanız tam tersini yapmanız lazım.
Televizyondan çıkış alıp. Sony'e Line-In yapmanız gerekiyor. Çünkü kaynak televizyon.
Tamam ama Sony'de giriş yok direk kablo geliyor nasil takicam. Kusura bakma ben de uğraştiriyorum seni.

1601547430182.png

Bunun ön veya arka tarafında AUX, Line-In gibi bir girişin olması gerekiyor. Belki ismi farklı bir şey olarak yazılmış olabilir. Bu ses sisteminin ismi nedir? (Telefon ve mikrofon için bile girişler mevcut.)

Yeni konular

Geri
Yukarı