SONY Teknik servis sorunu

Hardline1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben telefonumu belli başlı sıkıntılar yüzünden Ankara KVK'ya gönderdim fakat döndüğünde ekranı kırık bir şekilde geldi.
Kargocu arkadaşların yanında açıp gösterdim fakat tutanak tutamayacaklarını kutuda ezik veya derin darbe olmadığını söylediler bende bunun üzerine telefonun resmini çekerek tekrar servise gönderdim serviste bana 650TL fatura çıkardı bende ödemeyi red ettim telefon bana geri geldiğinde Tüketici Hakem Heyetine başvurma hakkım oluyor mu? Başvurursam ne gibi bir karar ile karşı karşıya kalırım? @Recep Baltaş @SypeR @BilgisayarKurdu @Murat5038

Kesinlikle var. Teknik servis cihazımı bozdu ve üstüne garanti dahilinde olmasına rağmen para istedi diye şikayet edebilirsiniz. Şu kvk ve teleservice acilen kapanması gereken iki sahtekar firmadır. Az kişinin canını yakmadılar.

Türkiyedeki sony servisi en lanet servistir. Kesinlikle başvur derslerini ver o pisliklere. Ben de az çekmedim su geçiren telefonu halletmek için 3 ay uğraştım ve sonunda başardım.

Kesinlikle var. Teknik servis cihazımı bozdu ve üstüne garanti dahilinde olmasına rağmen para istedi diye şikayet edebilirsiniz. Şu kvk ve teleservice acilen kapanması gereken iki sahtekar firmadır. Az kişinin canını yakmadılar.
@Ferreci @Mehmet Yusuf Demir hocam elimde cihazı göndermeden önce çektiğim sağlam olduğuna dair herşeyi anlatan bir video var bu benim yararıma kullanılabilir mi? Cihazın sağlam olduğuna dair yani benim kırmadığımı belli etmek adına.

Mahkeme'de delil olarak verebilirsiniz.
Cihazımı teslim almak için şubeye gittim kargocuların yanında açtım ama tutanak tutmadılar kargoda bir ezik veya derin darbe olmadığı için bu durumda orda ki 2 görevlinin olayı görmesi bir şeyi açıklar mı yoksa illa bir yazılı belgemi lazım? @Alperen Cıngıl

Ürünü siz teslim almayacaktınız. Ürün sağlamdı kargo ile geldiğinde böyle oldu diyecektiniz. Bir de büyük fiyatlara kargo sigortası denen bir olay var. Ürününüze bir şey olduğunda aynısını veriyorlar, ya da parasını veriyorlar.

Ürünü siz teslim almayacaktınız. Ürün sağlamdı kargo ile geldiğinde böyle oldu diyecektiniz. Bir de büyük fiyatlara kargo sigortası denen bir olay var. Ürününüze bir şey olduğunda aynısını veriyorlar, ya da parasını veriyorlar.
Hocam MNG böyle lanet bir firma getirmiyorlar evime, bundan öncesinde de cihazımı göndermiştim 3.gün tam kargo geri servise gidecekken şubeden gidip aldım.

Kanıt göstermelisin.
@Mehmet Yusuf Demir hocam tutanak tutmadılar bu durumda ben ne yapacağım neyi kanıt göstereceğim resmen mağduriyetim ile baş başa kaldım.

Hocam MNG böyle lanet bir firma getirmiyorlar evime, bundan öncesinde de cihazımı göndermiştim 3.gün tam kargo geri servise gidecekken şubeden gidip aldım.

@Mehmet Yusuf Demir hocam tutanak tutmadılar bu durumda ben ne yapacağım neyi kanıt göstereceğim resmen mağduriyetim ile baş başa kaldım.
Bilmiyorum, kargo firmasını da karşına alıp bir adalat savaşı yapacaksın. Başka yolu yok ben de aynısını yaptım ama 3 ay sürdü bilgin olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı