Sony Türkiye'nin geleceği PlayStation'da nasıl olur?

blaceyedd

Hectopat
Biliyorsunuz Sony ülkemizden bazı kollarında çekilme kararı aldı. Bu karar PlayStation'a nasıl yansır? PlayStation 5 almayı düşünüyordum ama.
Bu son gelişmeler beni tereddütte bıraktı. Hatta bir yorumda PS Plus Deluxe kütüphanesinin mayıs ayında Türkiye için erişilemeyeceği yazıyordu. Sizlerin fikirleri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim fikrim şu an ne olacağı tam belli değil o yüzden şu an PS5 almak bence mantıklı değil PS Plus Deluxe kütüphanesi bildiğim kadarıyla tüm dünyada kalkıyor gerçekten iyi oyunlar vardı fakat kalkıyor bana göre PS Plus Game Pass'in arkasında kalmaya başlayacak eğer Sony PlayStation ile çekilirse Türkiye'den PS5 satışları düşebilir fiyatı'da aynı şekilde düşer o zaman yine konsol almak isterseniz Xbox tarafına geçmekte fayda var diye düşünüyorum.

Hocam oyun fiyatları çok yükselecek diyorlar.

Benim fikrim şu an ne olacağı tam belli değil o yüzden şu an PS5 almak bence mantıklı değil PS Plus Deluxe kütüphanesi bildiğim kadarıyla tüm dünyada kalkıyor gerçekten iyi oyunlar vardı fakat kalkıyor bana göre PS Plus Game Pass'in arkasında kalmaya başlayacak eğer Sony PlayStation ile çekilirse Türkiye'den PS5 satışları düşebilir fiyatı'da aynı şekilde düşer o zaman yine konsol almak isterseniz Xbox tarafına geçmekte fayda var diye düşünüyorum.

Hocam satışlar duracağı için PlayStation fiyatları yükselir ve kimse almaz artık herkes PS5'ini satıp Xbox'a geçiyor.

Artık Xbox alınacağı için Xbox piyasa değeride artacaktır

Biliyorsunuz Sony ülkemizden bazı kollarında çekilme kararı aldı. Bu karar PlayStation'a nasıl yansır? PlayStation 5 almayı düşünüyordum ama.
Bu son gelişmeler beni tereddütte bıraktı. Hatta bir yorumda PS Plus Deluxe kütüphanesinin mayıs ayında Türkiye için erişilemeyeceği yazıyordu. Sizlerin fikirleri nelerdir?

PS exclusive oyunlarını oynamadıysanız. PS4 Pro alıp oyunları deneyimleyip kısa bir süre içierisinde aldığınız fiyata satabilirsiniz. PS5 tarafına gelen yeni oyunlar da bu desteğin kesilmesinden ötürü büyük ihtimal ile Türkçe altyazı/dublaj olanaklarımız kalkar. Dijital de yerel fiyatlandırma olayları zaten İngiltere'nin elinde. Ülkemiz de ki distribütör sağlam bir firmaya verilirse kutu oyunları yine bu fiyatlardan gelmeye devam eder. Ben sırf exclusive oyunları için almıştım. 2 ay oldu alalı satmayı da düşünmüyorum. Exclusive oyunları kutulu alıp oyunu bitirip, sevdiklerimi platinleyip, 100-200₺ düşüğüne satıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Playstation türkiye dağıtılacakmış bırakın optimize etmeyi. Gerçekten üzücü ya çok üzülüyorum gençlere. En ucuz eğlence aktivitesini biel yapamıyoruz fiyat pahalılığı yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı