Sony Vaio Laptop Ethernet hızlı, wi-fi yavaş olması

lazzaro

Hectopat
Selamlar,

Windows 10 yüklü Sony Vaio dizüstü bilgisayarımı ethernet kablo ile modeme bağlarsam 13 Mbps hız alıyorum (ADSL hattımın maksimum hızı da o zaten). Ancak wi-fi ile bağlanırsam hızım 2 Mb'lere düşüyor. Aynı şekilde internette gezinirken de wi-fi ile sayfalar çok yavaş açılıyor, ethernetle bağlandığımda ise hızım şıkır şıkır. Modemin wi-fi donanımında sorun var desek, değil; çünkü cep telefonumdan wi-fi ile bağlandığımda yine 13'ü görüyorum.

Sonuç olarak bilgisayarımda bir problem var, ama çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Problem devam ediyor.

Aygıt yöneticisine baktığımda, Wireless Network Adapter sürücüleri güncel görünüyor (Broadcom BCM43142) . Özelliklerde bazı ileri düzey ayarlar var, o ayarlarda değiştirmem gereken bir detay var mı?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu konularda fazla bilgili değilim ama bende dizüstü kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmıştım. Öncelikle wifi sürücüsünü güncellemeyi deneyiniz. Eğer işe yaramazsa büyük ihtimal donanımsal dizüstü pc lerde bu çok oluyor . O yüzden bir wifi ağ bağdaştırıcısı almanızı tavsiye ediyorum. Şuan elimde incanın asusun ve everest markalı bağdaştırıcılar var. Sana tavsiyem ucuz olmasını ve evin içinde kullanıyorsan incanın bazı modellerine bakabilirsin. Eğer gerçekten güzel performanslı, ve üstüne çekiçle vurunca parçalanmayacak birşey istiyorsan Asus tavsiyem. Ama benim param yok ve performanslı birşey istiyorum diyosan kesin çözüm everest Asusun tek anteni 5 dbi olan bağdaştırıcı alıcama daha performanslı daha çekim gücü yüksek olan tek anteni 15 dbi olan everest modelini alırım hemde ikiside aynı fiyata . Ama o kadar fazla sağlam değil düştümü kırılabilir eğer inşaatta kullanmıyacaksan everest bir numaralı tavsiyem :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı