Sony VAIO SVF1521NSTB maksimum RAM desteği ne kadar?

ahmetemind

Decapat
Merhaba
Elimde Sony VAIO SVF1521NSTB modeli eski bir laptop var. CPU-Z programına göre şuan bilgisayardaki iki RAM slotundan biri boş, diğerinde ise 4 GB DDR3 1600MHz RAM var. Aida64 programına göre de bilgisayarın desteklediği max bellek miktarı 16 GB.
Bilgisayarın RAM miktarını yükseltmek istiyorum. Yapabileceğimden emin olmak için üreticiye mail attım ve bana bilgisayarın desteklediği max RAM miktarının 4 GB olduğunu, ayrıca bilgisayarda bir adet RAM slotu olduğunu söylediler. Bilgisayarın arkasını açıp kontrol ettim ve iki RAM slotu olduğunu gördüm. Mevcut RAM'i iki farklı slotta da çalıştırabildim.
Ancak satın almadan önce ekstra RAM'in bilgisayarda çalışacağından emin olmak istiyorum. Bilgisayarımın desteklediği maksimum RAM miktarını öğrenebilmem için kesin bir yol var mı? Alacağım ürünü geri iade edemeyebilirim bu yüzden kesin olmasını istiyorum.
Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı cihazdan evde var bir tane. Elimde boşta duran 2 GB bellek vardı, onu ekledim ve şu an toplam bellek miktarı 6 GB. Bu bilgisayara yatırım yapmanızı önermem. İlla ekleyeceğim diyorsanız, maksimum 4 GB daha ekleyin derim. Harici bir ekran kartına sahip olmadığından ve işlemci performansı oldukça düşük olduğundan, yüksek sistem kaynağı tüketen programları çok sağlıklı bir şekilde kullanamıyorsunuz. SSD eklememe ve bakımlarını yapmama rağmen oldukça düşük bir Windows 10 performansı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı