Sony Vaio SVF1521SSTW Kasma Sorunu

Mert Meriç

Hectopat
Daha fazla  
Sony Vaio SVF1521SSTW laptopum var normalde 4 GB RAM'i vardı 8 GB yaptım. Sonra harddiske yumruk attım bozuldu, yeni bir tane aldım, WD Scorpio Black 750 GB taktım. Sistem Intel i5 3337U, 8 GB RAM 1600 MHz, GT 740M, Intel HD 4000 var. Bir sene evvel tüm oyunları high ayarlarda oynatıyordu, GTA V dahil. Şu anda size bu yazıyı yazarken bile kasıyor. GTA Vice City satın almıştım. Bugün onda bile kasıyor, ekran kartı her şey güncel. Şüphelendiğim bir durum GT 740M'in çalısmaması. Yardımcı olur musunuz? Bir de bilgisayar boşta 85 derece çok fazla gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar boşta 85 Derece olması çok anormal bir durum. MSI Afterburner gibi bir monitoring uygulamasıyla oyunlarda hangi GPU nun kullanıldığına bakabilirsiniz ama bence sizin sorununuz işlemcinin çok ısınmasından kaynaklanmakta. Boşta 85 Derece olan işlemci en ufak oyunda 95 Dereceyi görüyor olmalı ki bu da Passive Cooling(İşlemci Saat Hızı Düşürme)ye yol açar. Tavsiyem Laptopunuzu açıp soğutma sistemini(Fan, Isı Boruları)nı söküp fan çıkışlarını temizlemeniz. CPU ve GPU daki termal macunu da silip yeni macun uygulamanızı tavsiye ederim. Sorununuz böyle çözülecektir. İyi akşamlar dilerim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı