Sony Vaio UEFI Format

tayfun16

Kilopat
Daha fazla  
Sony Vaio bir laptop var. Buna daha önceden recovery silinip win7 yüklenmiş normalde win8 tekrar win8 yüklememi istediler. İlk önce normal biostan uefi yi legacy çevirmeyi denedim kabul etmiyor. Kaydedip çıkıyorum girdiğimde herşey eskisi gibi bios pilinden şüphelendim. Ama saat tarih değiştirilebiliyor. Dedim uefi şekilde atayım diski söktüm kendi bilgisayarımda bölümleri silip gpt yaptım ve uefi için bir flash bellek oluşturdum. Komut sisteminden yine tanımadı bundan önce dvdler ile yaptığım denemeler hep sonuçsuz çıktı. Ve hala yapamıyorum usb boot olarak 1. Sıraya getirebilsem sanırım çözülcek. Fakat biosta yaptığım değişiklerin hiç biri kalmıyor. Eski haline dönüyor sony vaio bıos tuşu şu konudaki bios: Sony Vaio BIOS Tuşu

Sony Vaio bir laptop var. Buna daha önceden recovery silinip win7 yüklenmiş normalde win8 tekrar win8 yüklememi istediler. İlk önce normal biostan uefi yi legacy çevirmeyi denedim kabul etmiyor. Kaydedip çıkıyorum girdiğimde herşey eskisi gibi bios pilinden şüphelendim. Ama saat tarih değiştirilebiliyor. Dedim uefi şekilde atayım diski söktüm kendi bilgisayarımda bölümleri silip gpt yaptım ve uefi için bir flash bellek oluşturdum. Komut sisteminden yine tanımadı bundan önce dvdler ile yaptığım denemeler hep sonuçsuz çıktı. Ve hala yapamıyorum usb boot olarak 1. Sıraya getirebilsem sanırım çözülcek. Fakat biosta yaptığım değişiklerin hiç biri kalmıyor. Eski haline dönüyor sony vaio bıos tuşu şu konudaki bios:
favicons
Sony Vaio BIOS Tuşu

Edit: Az önce üyeliğimi kısıtladnız fakat sorunumu çözmem gerekiyor. Yaptığım hareket için özür dilerim. Klavyede elim alışmış o şekilde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı