Çözüldü Sony Vaio VPC-F24m1e laptop işlemci değişirmi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
1000TL

KEPAP06

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A10 7870K R7 265 32Gb 16x2 ram
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra 3D SDSSDH3-500G-G25 SATA 3.0 2.5" 50
Merhaba. Başlıkta belirtiğim gibi eski bir laptopum var ona biraz da olsa günlük hayatta kullanabilir bir bilgisayar yapmak istiyorum SSD RAM gibi basit yükseltmeleri yaptım ekran kartı değişiyor mu onu değiştirmek isterim şu anki işlemcim i5 2450M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemcinin BGA versiyonu da var, net bilgi almak için CPU-Z indirip işlemci ve anakart kısımlarını paylaşın. Ekran kartı değişmez.

Bu işlemcinin BGA versiyonu da var, net bilgi almak için CPU-Z indirip işlemci ve anakart kısımlarını paylaşın. Ekran kartı değişmez.

CPU-Z indirip atıyorum hemen.

Söylediğim şeyleri paylaşırsanız bakacağım.

1708368115830.png

1708368141415.png

Bunlar değil mi hocam.

Son düzenleme:
Çözüm
Yani hocam alabileceğim 5 10 FPS katkısı olan bir şey yapayım mı?

Chipset uyumlu çıkarsa 3. nesil CPU'lara yolu olabilir fakat cihazdan öyle bir performans beklemeyin. Günlük kullanımda 2450M bence yeterli bir işlemci yani üstüne pek masraf yapmaya da gerek yok günlük kullanım için.

Chipset uyumlu çıkarsa 3. nesil CPU'lara yolu olabilir fakat cihazdan öyle bir performans beklemeyin. Günlük kullanımda 2450M bence yeterli bir işlemci yani üstüne pek masraf yapmaya da gerek yok günlük kullanım için.

Bisgisayar alacak param yok oyun oynuyorum biraz da kasmamasını istiyorum peki bu sistem 16 GB RAM yapılır mı AIDA programı 16 gösteriyor ben bir tane 8 taktım.

Geri
Yukarı