Sony Vaio vpccb3p1e Temel Sistem Aygıtı Sorunu

Mert Artukarslan

Hectopat
Daha fazla  
Sony Vaio vpccb3p1e model bilgisayarıma format atıp driverlarını Sony'nin sitesinden yükleyip güncellesem de aygıt yöneticisinde temel sistem aygıtı ünlem şeklinde çıkıyor. Sorun Ricoh memory stick controller. Defalarca silip tekrar yüklesem de bu sorun asla giderilmiyor.
2.sorum ise bilgisayarım Cs go gibi bir oyunda kapanmıyorken ondan daha
basit League of Legends adlı oyunda birden kapanıyor ve her oyuna girişimde bilgisayar kendini kapatıyor.
Bilgisayar ısınmıyor, fanından sıcak hava bile gelmiyorken...

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Kod:
PCI\VEN_1180&DEV_E232&SUBSYS_9081104D&REV_04
PCI\VEN_1180&DEV_E232&SUBSYS_9081104D
PCI\VEN_1180&DEV_E232&CC_088000
PCI\VEN_1180&DEV_E232&CC_0880

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle attığın linkten indirme yaptım kurdum ve bilgisayarı yeniden başlattım fakat aygıt yöneticisinde aynı ünlem tekrardan vardı düzelme olmadı.
Aida64 ile oyuna girmeden önce sıcaklık 50-54 arası, oyuna girdiğimde sıcaklık 85-90 arası

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    101,5 KB · Görüntüleme: 688
Aygıt yöneticisinden ünlem işaretli olana tıklayıp sürücü güncelleştirden bilgisayarımı tara olana tıklayın. Verdiğim zip dosyasını bir klasöre çıkartıp alt klasörlerle birlikte kutucuğu işaretli olarak ileri deyin.
Kod:
ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/VAIO/XPDOWNGRADE/VPCCB/DRIVERS/MEMORY_CARD_READER_WRITER_DRIVER_(RICOH)_(MS)_X32_6.13.10.25.ZIP

Isı değerlerniz yüksek, o yüzden kendini koruma amaçlı sistem kapatabilir. Notebook soğutucu almanızda fayda var.

Soğutucum var iyi de soğutuyor. Bilgisayar 3 yıllık olacak, sanıyorum ki termal macun lastik gibi olduğundan dolayı artık böyle. Dün açtığımda bilgisayarın içini termal macunun lastik gibi olduğunu gördüm, daha önceleri böyle bir sorun yoktu çünkü.

Malesef olmadı.

Dosya Ekleri

• bbb.png
    bbb.png
    87,4 KB · Görüntüleme: 824
Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Easy gibi uyduruk yazılımları kaldırın. Farklı bir yönetici hesabınız varsa oradan veya siz öyle bir hesap açıp oradan bu verdiğim driverları yüklemeyi deneyin.

Bu sorundan çok ısı sorunu daha önemli. Bir teknik servise macunu yenilettirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı