Sony Vaio VPCCCW21FX MAC OS X kurulumu

bozdel

Hectopat
Yer
Antalya
  • Intel Core i3 330M (2.13 GHz)
  • 4 GB (1066 MHz)
  • Intel PM55 Express
  • 500 GB 5400 RPM HDD
  • NVIDIA GeForce 310M (256 MB)

MAC OS X Kurulumu icin uygun mudur? Ayrica kurulum yaparken ne gibi ayarlar yapmam gerekir?

Youtube'dan izliyorum kendisi de "forumdan bize pc ozelliklerinizi yazin uyumlu olup olmadigina bakalim" dedigi icin yazma geregi duydum. Eger uyumlu ise ne tur bir bios ayari yapmam gerekiyor.

Sistem uyumlu. Bir sorun yok gibi. Sadece ekran kartı konusunda sıkıntı çıkabilir. Biraz eski olduğundan ML2 deneyebilirsiniz. Ama başarı ile kurabileceğiniz kesin değil. EHCI Hand-Off ayarını Enabled yapın. SATA da AHCI olsun. Onun dışında pek bir ayar yok. Gerisi artık deneme yanılma.

Sistem uyumlu. Bir sorun yok gibi. Sadece ekran kartı konusunda sıkıntı çıkabilir. Biraz eski olduğundan ML2 deneyebilirsiniz. Ama başarı ile kurabileceğiniz kesin değil. EHCI Hand-Off ayarını Enabled yapın. SATA da AHCI olsun. Onun dışında pek bir ayar yok. Gerisi artık deneme yanılma.

http://www.geforce.com/drivers dan kontrol ettigimde mac os x linux icin driverlari bulunmakta bu isimi gorur mu acaba?

Şimdi satin alip deneyecegim bakalim hayirlisi artik. Edinecegim tecrubeleri sizinle paylasirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi indirdim Mac OS X'i. USB'ye attım fakat önümde birden fazla sorun çıkıt. Öncelikle BIOS ayarlarına girdiğimde BIOS'da ayar yoktu. Sony Vaio'nun bir sorunu mudur bilemedim. Sadece Intel Virtualization technology ayarini enable yapabildim. BIOS'u o kadar kucalamama rağmen BIOS'da baska ayar cikmadi. Ben de öyle kuruluma devam ettim fakat bu seferde USB'den baslatamadim. Sanirim bios ayarlarini yapamadigim icin kabul etmedi.

Gerekirse fotograflarini cekip yollayabilirim. Alet resmen kapali kutu, internetten arastirdim fakat amerikadan getirttigim icin urunun Türkçe pek kaynagi yok. Ne yapmak gerekiyor bir el atarsaniz sevinirim arkadaslar.

Bu forumdaki üyelerin tek eksiği araştırmak!!! Araştırmadan Hackintosh işine kalkışılmaz en az 1-2 ay internette kurulum videoları izleyin.. Gerekli dökümanları edenin.. Üye olunacak Tonymax86-OSX86 gibi sitelere üye olun...

Bu forumdaki üyelerin tek eksiği araştırmak!!! Araştırmadan Hackintosh işine kalkışılmaz en az 1-2 ay internette kurulum videoları izleyin.. Gerekli dökümanları edenin.. Üye olunacak Tonymax86-OSX86 gibi sitelere üye olun...

Emin olun sekmeler arasinda kayboluyorum. BIOS'un gelismis ayarlarini bir turlu cikaramadim. Asagida verdigim linklere baktiginizda zaten sorunu anlayacaksinizdir. Yerli ve yabanci sitelerden ogrendigim kadariyla sinirlandirilmis BIOS deniyor. Bazi sirketler bios ayarlari kurcalanmasin diye bu yola basvurmus, bizi de madur etmisler. Sorunun nasil cozuleceginin bulamadim. Bilen arkadaslarimiz yardimci olursa sevinirim. (Klavyem Ingilizce kusura bakmayin)

Recep Baltaş'ın bu videosundaki gibi BIOS menusu neredeyse bos.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı