Sony Xperia XZ Alınır mı?

Emre..._...Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Telefonumu değiştirmeye 1 ay önce karar verdim. Telefonları biraz araştırınca Sony Xperia XZ özellikle tasarımıyla çok dikkatimi çekti. Büyük ihtimalle XZ alacağım ama daha iyisi de var dediğiniz bir telefon varsa yazarsanız mutlu olurum. Bu arada telefonu çoğunlukla sosyal medya ve birkaç tane ağır oyun için kullanacağım.

Bu test göz at.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,
İlk diyeceğim şey şu ki ben bir XZ kullanıcısıyım gayette memnunum telefonumdan. Düşürmeler olsun ıslannmalar olsun dayanıklılık olsun sistem olsun hiç bir sıkıntısını görmedim. Yukarıda arkadaş belirtmiş S7 al diye Samsung artık işi cıvıttı. Benim bir önce ki telefonum Xperia ailesinin babası olan Xperia Z idi. Bu telefondan da gayet memnundum fakat otobanda 100 ' ü geçen bir hızla giderken telefon elden düştü üstünden araba felan geçti. Geri döndük aldık telefonu ve sadece ekranı kırılmış dokunmatiği olsun kamerası olsun her şeyi çalışır vaziyette idi. Ondan sonra XZ modeline geçtim ve bu telefondan da gayet memnunum Sony her alanda liderliği kapmış bulunmakta.

Merhaba,
İlk diyeceğim şey şu ki ben bir XZ kullanıcısıyım gayette memnunum telefonumdan. Düşürmeler olsun ıslannmalar olsun dayanıklılık olsun sistem olsun hiç bir sıkıntısını görmedim. Yukarıda arkadaş belirtmiş S7 al diye Samsung artık işi cıvıttı. Benim bir önce ki telefonum Xperia ailesinin babası olan Xperia Z idi. Bu telefondan da gayet memnundum fakat otobanda 100 ' ü geçen bir hızla giderken telefon elden düştü üstünden araba felan geçti. Geri döndük aldık telefonu ve sadece ekranı kırılmış dokunmatiği olsun kamerası olsun her şeyi çalışır vaziyette idi. Ondan sonra XZ modeline geçtim ve bu telefondan da gayet memnunum Sony her alanda liderliği kapmış bulunmakta.
Çok teşekkürler,tam istediğim açıklama buydu.Sadece diğer telefonlarda 4,6gb ram varken bunda 3 olmas beni rahatsiz ediyor.

Çok teşekkürler,tam istediğim açıklama buydu.Sadece diğer telefonlarda 4,6gb ram varken bunda 3 olmas beni rahatsiz ediyor.
3 GB RAM olması hiç bir fark yaratmayacaktır. Emin olabilirsiniz. 4 ile 6 GB RAM ' li telefonlar zaten hepsini kullanmamaktadır. Sadece süs diyebileceğimiz bir ayrıntıdır. Herhangi bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Öğrenci olarak da zaten oyunlara düşkün biriyimdir. Oyunlardan fazla RAM kullanan bir şey yok diye biliyorum.
Oynadığım Oyunlar :
- Batman Arkham Origins
- Modern Kombat
- Asphalt Extra
- Most Wanted
- Hitman

Xperia XZ arayüz olarak çok stabil bazı çökme sorunları dışında. Bunun da Android 7.0 güncellemeleri ile daha da azalacağını düşünüyorum. Ben yerinde olsam o paraya S7 Edge alırdım. XZ'nin tasarımı güzel ama ekran kasa oranını hiç beğenmiyorum. O kadar büyük kasaya daha büyük ekranlar sığdıran firmalar var. Burada tabi kişisel zevk önemli. Bir de Xperia serisinin hiçbir zaman kamerasını sevemedim. Kamera sensörü üretici olmasına ve hatta Samsung'un çoğu telefon modeline sensör tedarik etmesine karşın profesyonel testlerde her zaman Samsung önde. Megapiksel'e oynamak çok önemli bir şey değil.
Bir de telefonda 3 GB Ram olması da eksi noktalardan biri. Vereceğin para az değil, kendi ihtiyaçlarını iyi belirleyip ona göre telefon satın almanı öneririm. Bu arada bu siteye de başvurabilirsin, telefon karşılaştırmaları adına...
Samsung Galaxy S7 edge - Sony Xperia XZ Karşılaştırması - Epey

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodanda görebileceğin gibi çok sağlam değil. Direk büküldü.
Bende bu telefonu almayı düşünüyordum ama bu videodan sonra vazgeçtim. Şuan Lg V20 için beklemedeyim onun da kamera camı çatlıyormuş ancak şuana kadar gördüklerimin biri (bu videodaki kanal) çok basınçla çizmeye çalışırken olmuş diğeri ise kamera flaşını 25dk açık tuttuktan sonra çatlatabilmiş.

Bahsettiğim video;

Xperia XZ arayüz olarak çok stabil bazı çökme sorunları dışında. Bunun da Android 7.0 güncellemeleri ile daha da azalacağını düşünüyorum. Ben yerinde olsam o paraya S7 Edge alırdım. XZ'nin tasarımı güzel ama ekran kasa oranını hiç beğenmiyorum. O kadar büyük kasaya daha büyük ekranlar sığdıran firmalar var. Burada tabi kişisel zevk önemli. Bir de Xperia serisinin hiçbir zaman kamerasını sevemedim. Kamera sensörü üretici olmasına ve hatta Samsung'un çoğu telefon modeline sensör tedarik etmesine karşın profesyonel testlerde her zaman Samsung önde. Megapiksel'e oynamak çok önemli bir şey değil.
Bir de telefonda 3 GB Ram olması da eksi noktalardan biri. Vereceğin para az değil, kendi ihtiyaçlarını iyi belirleyip ona göre telefon satın almanı öneririm. Bu arada bu siteye de başvurabilirsin, telefon karşılaştırmaları adına...
Samsung Galaxy S7 edge - Sony Xperia XZ Karşılaştırması - Epey
Merhaba,
İlk öncelikle doğrudur. Sen kamerasını sevmezsin arayüzü nü sevmezsin ama kalkıp bir markayı kötüleme hakkına sahip değilsin. Samsung S7 önermişsin o telefonun testlerine hiç bakma fırsatın oldu mu diye bir sormak isterim. Burada demişsin ki 3 GB RAM acaba diğer firmaların yaptığı 6 GB RAM in hepsini kullandığını mı sanıyorsun bunu anlayamadım. S7 ile Xperia XZ karşılaştırmasına video olarak bakabilirsin her harikülarda Xperia XZ önde gelmektedir.

Bu videodanda görebileceğin gibi çok sağlam değil. Direk büküldü.
Bende bu telefonu almayı düşünüyordum ama bu videodan sonra vazgeçtim. Şuan Lg V20 için beklemedeyim onun da kamera camı çatlıyormuş ancak şuana kadar gördüklerimin biri (bu videodaki kanal) çok basınçla çizmeye çalışırken olmuş diğeri ise kamera flaşını 25dk açık tuttuktan sonra çatlatabilmiş.

Bahsettiğim video;
Çok sağlam değil demişsin tamam sana göre sağlam olmayabilir ama birde diğer telefonların sağlamlığına bakarsan emin ol çok sağlam olmadıklarını görebilirsin. XZ ' nin sağlamlığı diğer firmalardan daha önde. XZ ye falçatayla mı dalacaksın. Yoksa testereyle mi keseceksin anlamış değilim. Zevkler tartışılmaz sen Samsung u beğenirsin ben Sony ve Apple ' ı ama gelip burada haksız yere markalara laf atma. Ben üstteki yorumumda eski telefonum Xperia nın babası olan Xperia Z idi demiştim. Bu telefonu 2. kattan düşürdüm arkası hafif çizildi kılcal çizikler olur ya aynen o şekil. Havuzun içine düşürdüm bi 15 - 20 dk içinde kaldı bir şey olmadı. En sonunda otobanda abim ile 100 ün üstünde giderken telefon elimden kaydı düştü ve ekranı kırıldı. Ama halen çalışmaya devam ediyordu. Kamerası olsun dokunmatiği olsun herşeyi 4 4 lük tü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı