Sony Xperia XZ vs iPhone 7

Hangi Telefonu Tercih Etmeliyim

• Sony Xperia XZ

Oy: 4 36,4%
  • iPhone 7

Oy: 5 45,5%
  • iPhone 6S Plus

Oy: 0 0,0%
  • iPhone 6S

Oy: 2 18,2%

• Oy verenlerin toplamı
    11

Taner Karaca

Hectopat
Arkadaşlar telefon almak istiyorum ama kararsız kaldım. Hangi telefonu tercih etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Telefonlar şunlar:

Sony Xperia XZ
iPhone 7
iPhone 6S
iPhone 6S Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen, telefondan beklentilerin, hangi işletim sistemini tercih ettiğin gibi kriterler önemli. Bu şekilde yapılan öneri sağlıklı olamaz.

Bu modeller arasından donanım ve performans olarak en iyisi İphone 7. Batarya olarakta iyi olan cihaz 6S Plus ve XZ. Android alacaksan S7 modelleri ve Mate 9 alabilirsin. XZ modeli de güzel telefondur, tasarımı beğenmediğim için önermiyorum, ekran ve kamera konusunda da diğer modellere göre biraz geride. Özellikle de hangi işletim sistemi kullanacağına da karar vermen lazım. İphone alacaksan 6S genel olarak sana yeterli olur. 6S Plus ile 7 modeli aynı fiyat aralıklarında. Batarya dışında İphone 7 daha iyi. Ekran olarakta 6S Plus daha iyi ve batarya olarakta önde. İphone modellerinin fiyatını hak etmediğini düşünüyorum. İOS alsaydım 6S alırdım şahsen.

S7 Edge, Mate 9 modellerine bir göz gezdir. Bunun dışında Türkiye`ye ne fiyattan gelir, ne için gelir çok bilmesem de Mi6 bekleyebilirsin. Paralel ithalat biraz sıkıntılı iş. Ama telefonunun üzerine düşersen ve sorunsuz kullanırsan bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum. 2000TL`yi geçmeyecektir sanırım. SD835 Adreno 540 kullanılıyor. Ayrıyeten kameraya çok düşkünsen P9 ya da Mi5S bakmak isteyebilirsin. P9 zaten bilen biliyor. Mi5S ise kullanan bir arkadaşıma göre Google Pixel ile yarıştırılabilirmiş. IMX378 barındırıyor ki bu gayet hoş. En ucuz yoldan en güçlü performansı almak isterseniz Mi5 de fena sayılmayacak bir seçenektir. Fakat unutmayın. Paralel ithalat alıyorsunuz. Servise düşerme üzecektir. Biraz sıkıntılı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı