Sony Xperia Z1 Compact mı Iphone 5c mi?

Z1 compatc mı ıphone 5c mi?

• Oy verenlerin toplamı
    17
Efendim ? G2, Note 3 Neo ve S4 ile karşılaştırılan bir cihaz. Siz de dediniz tam oldu vay be...
Zaten ilk geveleyeceğin şey "Note 3'te 3 GB RAM var çok daha hızlı Note 3" ile başlayacaksın. Hemen bunu çürütmekle başlayayım. Evet Note 3'te 3GB RAM var doğru lakin ülkemize gelen dandik Exynos işlemcili modelin hem saat hızı çok düşük hem de GPU'su Adreno 330 ile kıyas kabul etmeyen bir GPU. Üstelik bu işlemci 4+4 liittle-big mimariye sahip. Yani Maksimum saat hızı 1.9 GHz ama çoğu zaman(oyun vb ağır işlemler hariç) daha düşük bir hızda çalışıyor. Ee malum dandik Touchwiz'in şişirilmiş ağır özellikleri ile de birleşince sonuç felaket oluyor. O 3 GB RAM'in tek avantajı açıkta daha çok uygulama tutmakla sınırlı kalıyor. G2 ise Touchwiz kadar şişkin bir arayüz olmayan Optimus Ui ile nadiren takılıyor. Note 3 kullananların kasasında çatlamadık yer kalmazken. G2'nin dandik plastiğine bile bir şey olmuyor. Ekran desen renklerin gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan Amoled ekran kullanılıyor. LG ise ekran konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından biri ve piyasadaki en iyi ekranlardan birine sahip. Kamera desen ikisi de 13 mp; ama G2'de titreşimi engelleyen Ois destekli kamera+ufak bir modla 4k ve Slow motion çekim imkanı var. Üstelik G2'de kaliteli bir Sony lens var. Şarj desek G2'de arka planda çalışanlar Note3'teki kadar olmadığı Note3'ten çok daha dayanıyor. Biri 3200 diğeri 3000 mah; lakin ekran boyutu ve Touchwiz Note 3'ün geride kalmasına sebep oluyor. Ee fiyat tablosuna baktığımızda G2 bu cihazdan en az 400 lira ucuz. Hem param cebimde kalıyor hem de daha iyi bir cihaz alıyorum. Daha ne isterim ki:) Spen ile iş uygulamaları kullanmadıktan sonra Note 3 almanın hiçbir mantığı yoktur.
Vesselam.

Note 3'te 3 GB Ram varken, G2'de 2 GB Ram var. Zenfone 5'te de 2 GB Ram var neden daha fazla para verelim G2'ye o zaman ? Android tuşları çok kaba, tamam Z2 ve M8'de de var ama G2-3'teki tuşlar çok kötü. Arka fonunun beyaz olması da bir eksi. Şeffaf yada siyah olabilirdi. Çok geniş, iPhone politikasını uygulayabilirdi uzatmak gibi.

Note 3 Micro SD takabilirsiniz, 5.7'' ekranı var tablete hatta bilgisayara bile ihtiyacınız olmayabilir. S Pen ile işleriniz kolaylaşabilir. Amoled ekran IPS+'a göre daha kalitelidir. Tasarımı mükemmeldir, köşeli görünüm yanında arkadaki deri görünümlü kapak gerçekten şaheser. Premium telefon olduğunu gösteriyor. İşin yanında Samsung kalitesi ve TouchWiz kalitesi de var. Parmağı yukarıdan aşağı çektiğimizdeki görünüm gerçekten hış. Wi-Fi ve Veri vb. onları oraya koyup düzenleyebiliyorsunuz. G2'de de var fakat Note 3'tekinde daha güzel.

G2'nin pili çıkmıyor, şiştiğinde servise götürmek zorunda kalacaksınız. Çoklu pencere ile birden fazla uygulamayı tek ekranda görebilirsiniz. G2'nin arkasındaki tuşlar gereksizce kötü. Sadece arkadaki tuşa basınca selfie özelliği iyi o kadar. Daha sayayım mı ?

Ve yurtdışı modelinin işlemcisi 40 mHz daha fazla. Ne olacak ki deme, önemli bir kriter. 4K video çekebiliyor N9005 modeli.

Latios nickli arkadaş bir çok şeye cevap vermiş ben eksik noktaları tamamlayayım. Öncelikle tasarım arka tuş ve benzeri birçok özellik zevk ile alakalı, bunları geçin. Batarya Şişme mevzusu genellikle Samsung'larda yaşandığı için bataryanın çıkması Samsung telefonlar için tabii ki avantaj fakat marka şişme konusunda şikayet almıyorsa hiç bir sıkıntı yok. Touchwiz arayüzünü güçlü bulan ilk sizi görüyorum. Hiç mi forumlara bakmıyorsunuz herkes şikayetçi. Yani demeye çalıştığım Note 3 kötü cihaz değil. Fakat G2'den çok üstünmüş gibi davranmanız saçma geliyor. Öğrenmişsiniz bir kaç kalıp, konuşuyorsunuz. Şu arka tuşları kullanıp da şikayet eden bir insan görmedim. Hep kullanmayanlar kötülüyor.

Sana ilk ve son kez yazıcam bu yazıyı portre yaptırıp asarsın duvarına:)
Zaten ilk geveleyeceğin şey "Note 3te 3 GB ram var çok daha hızlı Note 3" ile başlayacaksın. Hemen bunu çürütmekle başlayayım. Evet Note 3te 3GB ram var doğru lakin ülkemize gelen dandik Exynos işlemcili modelin hem saat hızı çok düşük hem de Gpusu Adreno 330 ile kıyas kabul etmeyen bir Gpu. Üstelik bu işlemci 4+4 liittle-big mimariyeye sahip. Yani Maksimum saat hızı 1.9 Ghz ama çoğu zaman(oyun vb ağır işlemler hariç) daha düşük bir hızda çalışıyor. Ee malum dandik Touchwizin şişirilmiş ağır özellikleri ile de birleşince sonuç felaket oluyor. O 3GB ramin tek avantajı açıkta daha çok uygulama tutmakla sınırlı kalıyor. G2 ise Touchwiz kadar şişkin bir arayüz olmayan Optimus Ui ile nadiren takılıyor. Note 3 kullanarın kasasında çatlamadık yer kalmazken. G2'nin dandik plastiğine bile bir şey olmuyor. Ekran desen renklerin gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan amoled ekran kullanılıyor. Lg ise ekran konusunda dünyayın en önde gelen firmalarından biri ve piyasadaki en iyi ekranlardan birine sahip. Kamera desen ikisi de 13mp; ama G2de titreşimi engelleyen Ois destekli kamera+ufak bir modla 4k ve Slow motion çekim imkanı var. Üstelik G2de kaliteli bir Sony lens var. Şarj desek G2de arka planda çalışanlar Note3teki kadar olmadığı Note3ten çok daha dayanıyor. Biri 3200 diğeri 3000 mah; lakin ekran boyutu ve Touchwiz Note 3'ün geride kalmasına sebep oluyor. Ee fiyat tablosuna baktığımızda G2 bu cihazdan en az 400 lira ucuz. Hem param cebimde kalıyor hem de daha iyi bir cihaz alıyorum. Daha ne isterimki:) Spen ile iş uygulamaları kullanmadıktan sonra Note 3 almanın hiçbir mantığı yoktur.
Vesselam.
Kişiden kişiye değişir diyorum. Note 4 mü G2 mi deseler G2 diyecekleriniz var başka da bir şey demiyorum.

Konuyu açan arkadaş küçük telefon istediğim için Z1 Compact diyor. Siz de G2 ve Note 3 diyorsunuz. Aralarında devasa donanım farkları olmayan 2 telefon. 2 telefonun da birbirine göre artı ve eksi yönleri var. Tercih edilesi bazı yönleri var. Bu kadar savunmanıza gerek yok. Ayrıca konu içeriğini okumadan da tavsiyede bulunmayın.

Konuyu açan arkadaş küçük telefon istediğim için Z1 Compact diyor. Siz de G2 ve Note 3 diyorsunuz. Aralarında devasa donanım farkları olmayan 2 telefon. 2 telefonun da birbirine göre artı ve eksi yönleri var. Tercih edilesi bazı yönleri var. Bu kadar savunmanıza gerek yok. Ayrıca konu içeriğini okumadan da tavsiyede bulunmayın.
Arkadaş zaten Z1C'yi önermiş. Sadece G2'nin Note 3'ten geride bir cihaz olmadığını açıklamış. Bilgisiz yorum gözüne batmış olaya dahil olmuş.

Arkadaş zaten Z1C'yi önermiş. Sadece G2'nin Note 3'ten geride bir cihaz olmadığını açıklamış. Bilgisiz yorum gözüne batmış olaya dahil olmuş.

Ortada hiç Note 3 öneren yokken bu yazıyı yazarak konu Note 3 vs. G2 tartışmasına döndü.

Note 3 mü G2'mi sorusuna G2 diyenler yüzünden G2'den soğudum.

Konuyu açan arkadaş küçük ekrana sahip telefon istediğinden ne tartışmaya gerek var, ne de konuyu dağıtmaya. Dediğim gibi 2 telefonun da tercih edilesi yönleri var. Tartışılacak konu bile değil. Ayrıca sırf bu tartışma dolayısıyla "Sana ilk ve son kez yazacağım bu yazıyı portre yaptırıp asarsın duvarına:)" ve "G2 diyecek beyinleriniz varsa..." gibi ifadeler kullanıldı konuda. Birbirinizi kırmanıza ve konuyu dağıtmanıza gerek yok. Lütfen konuları saptırmayalım. Konuyu açan arkadaş istekleri doğrultusunda tavsiye yapın.

Herkes G2 düşmanı olmuş. G2'yi Note 3 le performans bakımmından karşılaştırmaya gerek yok. Note 3'teki Exynos işlemci Snapdragon 800 le karşılaştırılamayacak kadar geride zaten. G2 hayranı da değilim onu da söyliyeyim. Z1 Compact öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı