Sony Xperia Z2 Hakkında Akıllarda Kalan Soru İşaretleri

Bak kardeşim öyle paronayak olma şuan piyasadaki özellik bakımından en iyi telefon bende hafta sonu almayı düşünüyorum kuzenim aldı çok hoşuma gitti hiç bir sıkıntısı yok 4k videoda 7 8 dk çekiyor ama s5 de o kadar çekebiliyor yani 4k video hiç bir telefon ısınmadan çekemez
Babama aldırabileceğimi sanmıyorum ithalatçı firma garantili alsam Sony Eurasia garantisinden çok büyük farkı olurmu olursa ne gibi olumsuzluklarla karşılaşırım ?

75 TL mi ne demişlerdi bir Sony Center'a sorduğumda. Fiyatlar değişiyor mağazadan mağazaya ama. Ben hiç pazarlık yapmayan bir mağazaya girmiştim. Orda fiyatlar hep yüksek zaten. :) Diğer yerlere de sorma fırsatım olmadı, unuttum. Bir ara sorarım diğer mağazalara gidip.

Bu arada telefonu almışken Sony Center'dan alırsan iyi olur. Onu söylemeyi unuttum.
Ve @Egemen sana birkaç sorum daha olacak. Karar soruları diyebilirim :)

1- Oyun esnasında sağda oluşan ''Geri-Home-Arama'' butonları kayboluyor mu ? Oyun oynamayı engelleyebilir de.
2- Beyaz mı yoksa siyah mı önerirsin ? (Siyah tercihimdir fakat beyaz da çok kötü durmuyor.)
3- Micro SD markasına göre hız farkı gösterir mi ?
4- 65 TL'ye bir kulaklık önermiştin. Adı neydi onun ?
5- Arka camı Gorilla Glass 3 mü ?
6- İthalatçı firmadan alsam distribütör firma garantisinden farkı ne olur ? Garanti sorun çıkartır mı ?
7- Nereden almamı tavsiye edersin ? Teknosa 110 TL bonus veriyormuş kılıf almalımıyım ?
8- Ve Sony Xperia Z2 Beyaz Cep Telefonu En Ucuz Fiyatı burada 1899 TL diyor garantiyi kimin verdiğim yazmamış ama aynı site Note 3'ü distribütör garantili veriyor. Sizce garantiyi kim veriyordur ?

1- Otomatik kaybolmuyor. Normalde root ile kaldıran programlar vardı. Root gerektirmeden kaldırabileceğin bir program çıktı geçen. Şu anda onu deniyorum hatta. Onu kullanabilirsin. GMD Full Screen Immersive Mode - Google Play'de Android Uygulamaları
2- Ben beyaz aldım. Siyah hoşuma gitmiyor. Önceki Z'yi de beyaz almıştım. Zevk meselesi tabii.
3- Markasına göre değişiklik gösterebilir. Sana konudaki ilk mesajda önerdiğim kart iyidir.
4- Sennheiser CX-180 ya da CX-200 alabilirsin. Ben de ondan kullanıyorum. Memnunum. Sony'nin kutudan çıkan kulaklığını kullanmak istemezsin.
5- Hangi teknolojiyi kullanıyor bilmiyorum ancak kırılacak bir malzeme değil öyle.
6- İthatlatçı firmadan firmaya göre değişiyor. Kimi sorun çıkarabilir. O konu belirsiz. Distribütör garantili olsa daha iyi olur.
7- Ben Sony Center'dan aldım. Sony Center'lardaki ürünlerin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak Teknosa, Vatan gibi yerlerden de alınabilir. Kılıf almadan kullanıyorum ben ama alırsan iyi olabilir bence.
8- İstanbulbilişim'i tavsiye etmem. Telefon almak için güzel bir yer değil orası. Ordan aldığına pişman olabilirsin.

Ben MediaMarkt'tan 65-70 TL arasına almıştım CX-200'ü MediaMarkt'tan geçen sene. Fiyatlar değişiyor. Ben almayı düşündüğümde de çoğu yerde 100 TL'ydi. Dolar yüzünden midir nedir fiyatlar artmış. :)

Bende MX270'i 34 e almıştım media markt'tan diğer yerlerde 50 falandı. Şimdi 40 falan bulursunuz ama diğer yerlerde. Ben niye Media Markt'ta niye ucuz demiştim ordaki görevliye Sennheiser'la anlaşmamız var demişti. Bir de fişi falan saklayın dediler bir şey olursa birebir değişime anlaştılar firmayla dedi. Ordaki görevlinin yalancısıyım ben de. :D

1- Otomatik kaybolmuyor. Normalde root ile kaldıran programlar vardı. Root gerektirmeden kaldırabileceğin bir program çıktı geçen. Şu anda onu deniyorum hatta. Onu kullanabilirsin. GMD Full Screen Immersive Mode - Google Play'de Android Uygulamaları
2- Ben beyaz aldım. Siyah hoşuma gitmiyor. Önceki Z'yi de beyaz almıştım. Zevk meselesi tabii.
3- Markasına göre değişiklik gösterebilir. Sana konudaki ilk mesajda önerdiğim kart iyidir.
4- Sennheiser CX-180 ya da CX-200 alabilirsin. Ben de ondan kullanıyorum. Memnunum. Sony'nin kutudan çıkan kulaklığını kullanmak istemezsin.
5- Hangi teknolojiyi kullanıyor bilmiyorum ancak kırılacak bir malzeme değil öyle.
6- İthatlatçı firmadan firmaya göre değişiyor. Kimi sorun çıkarabilir. O konu belirsiz. Distribütör garantili olsa daha iyi olur.
7- Ben Sony Center'dan aldım. Sony Center'lardaki ürünlerin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak Teknosa, Vatan gibi yerlerden de alınabilir. Kılıf almadan kullanıyorum ben ama alırsan iyi olabilir bence.
8- İstanbulbilişim'i tavsiye etmem. Telefon almak için güzel bir yer değil orası. Ordan aldığına pişman olabilirsin.
O uygulamaya baktım büyük boşluk oluşuyor görüntü kirliliği gibi. Ve ayrıca onu kaldırınca nasıl ana ekrana gidicez geri alıcaz vb.

Bende MX270'i 34 e almıştım media markt'tan diğer yerlerde 50 falandı. Şimdi 40 falan bulursunuz ama diğer yerlerde. Ben niye Media Markt'ta niye ucuz demiştim ordaki görevliye Sennheiser'la anlaşmamız var demişti. Bir de fişi falan saklayın dediler bir şey olursa birebir değişime anlaştılar firmayla dedi. Ordaki görevlinin yalancısıyım ben de. :D
Peki önerirmisin MX270'i hocam ? İnternette okudum sırf Sennheiser diye aldım tam bir faciaydı diyorlar.

Boşluk olmuyor öyle. Kırmızı yere tıkladığında zaten açılıyor eskisi gibi. MX270 giriş seviyesi kalır. Almışken CX-180 ya da CX-200 almakta fayda var.

Hocam şahsen fiyatına göre iyi bide ben kulak içi kullanamıyorum ondan aldım zaten media marktta 3 seçeneğim vardı. Baktım değerlerine fiyatına göre bu uygun geldi bide bende sennheiserın kulak üstü kulaklığı vardı o da hd 205dj di sanırsam modeli ondan idare edecek bişe aldım bende fiyatıda uygun geldi aldım memnunum kulaklıktan ama dediğiniz gibi giriş kulaklığının bir tık üstünde bir kulaklık. :)

Boşluk olmuyor öyle. Kırmızı yere tıkladığında zaten açılıyor eskisi gibi. MX270 giriş seviyesi kalır. Almışken CX-180 ya da CX-200 almakta fayda var.
Fazla giriş seviyesinde sayılmam ama çok fazla profosyonele ihtiyaç ta yok diye düşünüyorum. Bana 40-50 TL'lik bir kulaklık iyi olacak. Şimdilik idare etsin Kurban Bayramı'nda ciddi anlamda kaliteli bir gelir sağlayacağım :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı