Sony Xperia Z2 vs HTC One M8

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Z2 güzel de en fazla 5-6 dk 4k video cekebiliyorsun sonra cihaz aşırı ısındı diye uyarı cıkıyor. Her telefon ısınır ama Z2 ayrı bir ısınıyor.

Z2 güzel de en fazla 5-6 dk 4k video çekebiliyorsun sonra cihaz aşırı ısındı diye uyarı çıkıyor. Her telefon ısınır ama Z2 ayrı bir ısınıyor.
4K televizyonunuz var mı? Ya da bu 2 yıl içinde 10.000TL verip bir 4K TV alacak mısınız? Forumda yazanları anlamıyorum. Telefon ekranı full hd, televizyonlarımız ve yayınımız full hd en fazla. Herkesin dilinde 4K. Çeksen bile o kalitede izleyemeyeceğin şeyi niye o kalitede çekersiniz ki. G2'yle de haber okurken akıllı tuş ve kamera bölgesi ısınıyor. Özellikle bu havalarda ısınması normal. Isınınca Z2 yi at bir kova suya soğusun :)
Ayrıca facebook,twitter,sms için bu paraları dökmeyin lütfen. Paranıza yazık, en yeni çıkan değildir önemli olan, ihtiyacınızı fiyatına göre karşılayandır. Özelliklerini kullanmayacağınız telefona 2000+TL vermek bence mantıklı değil.

Son düzenleme:
Konu 4k tv olup olmaması değil. Telefon su geçirmezliği ve 4k video çekimiyle övünüyor. Fakat ekranı full hd yapmışlar. 4k çekip 1080p izlettiriyor. Ne anladım ben bu işten. Yani demek istediğim insanları kandırıyorlar.

Konu 4k tv olup olmaması değil. Telefon su geçirmezliği ve 4k video çekimiyle övünüyor. Fakat ekranı full hd yapmışlar. 4k çekip 1080p izlettiriyor. Ne anladım ben bu işten. Yani demek istediğim insanları kandırıyorlar.
Şuan aynı şeyi söylüyoruz zaten. 4K çekime gerek yok. 4K çok önemlise G3 alacaksınız, 2K izleyeceksiniz. :) En basiti, Türkiye reklamlarında noise cancelling kulaklık gösteriliyor. Ama kutu içerisinden çıkmıyor. Diğer ülkelerde kulaklık ve dock kutu içeriği.

Alacak kişiye yine tavsiyemi söylüyorum, 5000TL bütçen de olsa, yetecek bir telefon alın, en yenisi en iyisi değildir.

2200TL verilen telefonun 4K çektiğini düşünen açıkça hiçbir şeyden anlamıyordur, bilmiyordur. SONY'nin 4K çekim yapan kameraları 4500 - 5000TL'den başlıyor zaten.. Detaylardaki çekim özellikleri elbette farklı.. Kaldı ki cep telefonunun kamerasının maliyeti ve son kullanıcıya sunumu kaç TL'ye denk gelir?

Gerçek olan tek şey kameranın 4K çözünütlüğünde yani 3000 küsüre 1400 küsür çözünürlükte çekim yapabiliyor olması. Ama buna rağmen Samsung UN-65HU9000FXZA 65" Curved 4K televizyonda çok iyi görüntü alınıyor haberiniz olsun..

Dolayısıyla direk kandırıyorlar vs demek pek doğru değil..

İkinci konu ısınma hadisesi.. Kameranın ısınma olayını yazılımla düzeltiyorlar. Önümüzdeki örnek Z ve Z1.. Isınıyorlardı, düzelttiler.. Z2'nindr bir sonraki .438 kodlu yazılımında bunun düzeltildiğini belirtmişler. Ki yapmışlardır..

bence z2 al abi hem daha çok özellik ve m8 kadar olmasada iyi bir tasarımı var m8 alma dememin nedeni ise abi htc türkiyede samsungu kazık atma konusunda geçmiş durumda almanyadaki media markta bak htc m8 ve s5 559 euro türkiye fiyatında 200 tl fark var bu nasıl iş sonra almanyadaki media markta z2 ye bak 599 euro bak m8 den pahalı ama türkiyede z2 daha ucuz

Ben 1 ay önce not 3 aldım. Telefon çok güzel. Ama not 3 kullanıcılarının aynı sorunu bendede var. Yani ısınma. Ben açıkçası bu telefonda ısınma konusunda hayal kırıklığı yaşadım. Bayiye telefon almaya gittiğimde expertise almaya gitmiştim. (Recep baltaş) arkadaşımızın yutube'da izlediğim zaman karar vermiştim. Ama bayi bana efendim X1 yani Sony istanbulda servis

m8 aldım arkadaşlar teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için gayet memnunum telefondan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı