Sony Xperia Z3 vs LG G4?

FireStoker

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki telefon arasında kalmış bulunuyorum. Benim için altta saydığım 4 özellik başta gelir bunlara göre yazarsanız çok memnun olurum.
- Tasarımı, ele oturuşu ve tutuş hissiyati güzel olmalı tutunca kendini premium hissettirmeli.
- Telefon beni uzun yıllar idare etmeli 2-3 sene gibi. Telefon ayrıca güncelleme konusunda cimri olmamalı!
- Bataryası benim için çok önemli. Çünkü bolca facebook, mesenger, whatsapp gibi uygulamalarda takılırım. Oyunu nadiren oynarım hatta belki günde 1 kere Clash Of Clans'a girerim. Ayrıca arayüzü stabil olmalı ve hızlı olmalı. En fazla toplasanız 500 mb'yi geçmeyen 3-4 tane oyun indiririm. Yani hızlı olmalı ve bataryası iyi gitmeli.
- Ön ve arka kamerası iyi olmalı. Renkleri canlı göstermeli ve kamera uygulamasında serbest olmam lazım. Yani kamera uygulamaları felan iyi olması lazım.
Bunlar en çok umursadığım öncelikler aşağıdakilerde bulunursa iyi olur.
- Ekran parlak olmalı, renkleri canlı göstermeli.
- Ses kalitesi iyi olmalı.
- Kullanımı kolay olsun.
- Parasına değecek bir şey olsun 1 sene sonra çöpe gitmesin. 2-3 yıl kullanabileyim.
Lütfen bilgisi olan yada tecrübe sahibi olan herkes yanıt versin. Çok kararsızım sonuçta her yıl telefon alamıyorum parasına değecek bir şey olsun. Önerilerinizi hangi telefonu neden seçtiğinizi artı ve eksi yönleriyle yazarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya olarak G4 sizi üzecektir. Performans anlamında çok iyi bir telefon. Pil performansı sizin için çok önemliyse Z3 almanızı tavsiye ederim.

Telefonu günde ortalama 3 saat ile 5 saat arasında web browsere girek kullanıyorum. Yani gün bitiminde her halükarda şarja takarım. Beni yarı yolda bırakmayan kamerası iyi olan, stabil olan, hızlı olan ve ele rahat oturan telefon istiyorum.

LG G4 batarya konusunda iyi bir cihaz kendim yoğun şekilde daha dün kamerasını kullandım mükemmel 4K videolar çektim, spor yapıyorum. Akşam eve geldiğimde saat 6 civarıydı şarjım %30 civarlarındaydı. Cihaz çok iyi alabilirsiniz sizi asla üzmez.

Z3 almalısın sadece kamera olarak geride kalıyor,
Ekran olarak LG 2K olabilir ikisinide full parlaklıkta resimlere baktım Sony daha iyi, tabi LG 2K Sony Full HD ama çözünürlük farkını anlayamıyorsun ben sadece renk olarak diyorum netlik olarak aynı gözüküyor (yanlış anlaşılmasın)
Performans olarak şunu söyleyebilirim
LG işlemcisi daha iyi bir işlemci ama Sony daha hızlı bir arayüz ve daha düşük bir ekranla geldiği için ve bunu bizzat kendim test ettiğim için Sony daha akıcı olduğunu söyliyim,
Kamera şüphesiz Lg daha iyi bir kameraya sahip ama gece çekimlerinde Sony daha bi parlak ve detaylı gözüküyor gibi geldi bana,
Pil olarak da şüphesiz Sony önde,
Malzeme kalitesi kişiden kişiye değişir,
Bence Sony almalısın.

Arkadaşlar hafta içleri 4 saat giriyorum, hafta sonları 3.5 saat. Zaten her gün akşam telefonu takarım. Ama mesela ben mesajlaşırken felan yarı yolda bırakmasın en az 3 saat götürsün. Zaten en büyük isteğim kamera, arayüz, hız. Kamerası güzel çeksin, arayüzü yarı yolda bırakmasın, hızlı olsun dediğim gibi çok ağır oyunlar oynamam. Ama en önemli özelliği beni 3 yıl felan idare edebilsin ve ele oturganlığı ve tasarımı güzel olsun. En başlıca özelliklerimi sayarsam hız, kamera, yarı yolda bırakmaması gerekiyor uzun idare etsin, arayüzü ve bataryası iyi olsun ne çok sade ne çok ram yiyen türden. Batarya yani pil ömrünü yukarda ne sıklıkta kullandığımı yazdım. Önerileriniz için teşekkürler iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı