Sony zv-1 alınır mı?

dejavujojo

Hectopat
Selam arkadaşlar, forumun bu kısmını epey meşgul ediyorum. Kusura bakmayın. Geçende Xiaomi 10 Pro mu yoksa düzgün bir kamera mı alayım demiştim YouTube videolarım için. Yorumlar çok yararlı oldu fakat tam karar verecekken Sony yeni bir youtuber kamerası patlattı. Ben Çin'de yaşıyorum fiyatı yaklaşık 5700 TL gibi burada. Fotoğraf çekme özelliği pek iyi değilmiş ama zaten benim işim PC arkasına koyup oyun oynarken yüzümü çekmesi, dışarı çıktığımda titremesiz güzel bir görüntü yakalaması.

iPhonedo kanalını biliyorsanız o kanalın içerik üreticisi dahi video incelemesi sonrası "artık diğer kameralarla işim bitti benim kameram bundan sonra bu" dedi. Bu yüzden Xiaomi10 Pro yerine bunu düşünüyorum. Sizlerin de düşüncelerini duymak istedim. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Edit: Bir de işin iyi yanı OBS'e falan sadece USB veya HDMI ile bağlanılabilecekmiş. Sony bu yaz bir uygulama yayınlayıp bunu mümkün kılacağız, camlink tarzı şeylere ihtiyaç kalmayacak demişti. Bu da benim için çok artı bir yön.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sony'nin RX100 serisi var, kompakt boyutunda ama sensörü 1 inç, yani görüntü kalitesi anlamında çok ciddi bir kayıp olmadan kompakt gibi kullanabiliyorsunuz. Yurtdışında sayısız youtuber bu kameraları tercih ediyordu ama tam olarak videoya optimize edilmemişlerdi, Sony bu kamerayı neredeyse sırf video için çıkarttı bile diyebiliriz. Sırf video için Xiaomi telefon alacaksanız, almayın. Bunu alın. Telefon bunun yanına yaklaşamaz.

Geri
Yukarı