Sony ZV-1 vs iPhone 14 Pro

Brightroar

Kilopat
Daha fazla  
Selam herkese. ZV-1’in çekim kalitesi 14 Pro’dan daha mı iyidir? Profesyonel olarak kullanmayacağım. Kompakt olarak yanımda taşıyıp gezdiğim yerleri fotoğraflamak, portre çekimler yapmak için kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?

Selam herkese. Zv-1'in çekim kalitesi 14 Pro'dan daha mı iyidir? Profesyonel olarak kullanmayacağım. Kompakt olarak yanımda taşıyıp gezdiğim yerleri fotoğraflamak, portre çekimler yapmak için kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?

Bence hiçbir telefon bir kamera kalitesine gelmedi. Telefonunuz nedir?

Son düzenleme:
Selam herkese. ZV-1’in çekim kalitesi 14 Pro’dan daha mı iyidir? Profesyonel olarak kullanmayacağım. Kompakt olarak yanımda taşıyıp gezdiğim yerleri fotoğraflamak, portre çekimler yapmak için kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?
Profesyonel kullanım yapılmayacaksa bence kamera almak gereksiz. Ayrıca iPhone 15 Pro ve 14 Pro fiyatları yakın. Bütçe yeterliyse 15 Pro alınabilir.

Kameralar daha iyidir ama profesyonel olarak kullanmayacaksanız gezdiğin yerleri falan çekmek için 14 Pro gayet yeterli.
Profesyonel kullanım yapılmayacaksa bence kamera almak gereksiz. Ayrıca iPhone 15 Pro ve 14 Pro fiyatları yakın. Bütçe yeterliyse 15 Pro alınabilir.
Doğrusu kameranın fiyatı cezbediyor. Uçuk bir fiyatı yok. 14 Pro sahibi değilim. Sadece 14 Pro’yla çekim yapıp sonuçları çok beğendiğim için referans ettim. Yeni bir telefona ayıracağım bütçe de en fazla 30 bin lira. Sadece S23 düşünebilirim bu durumda. Onun da ZV-1 kadar iyi çekim yapacağına inanmıyorum.

Doğrusu kameranın fiyatı cezbediyor. Uçuk bir fiyatı yok. 14 Pro sahibi değilim. Sadece 14 Pro’yla çekim yapıp sonuçları çok beğendiğim için referans ettim. Yeni bir telefona ayıracağım bütçe de en fazla 30 bin lira. Sadece S23 düşünebilirim bu durumda. Onun da ZV-1 kadar iyi çekim yapacağına inanmıyorum.
Bence S23 kamerası sizi gayet tatmin edecektir.

Bu S23’deki çekimlerin aşırı yoğun kontrastlı çıkması durumu çok rahatsız ediyor beni. Bir konuda Google Camera ile çözüldüğünü söylemişti birisi. Örneğin portre çekimlerde ten ve yüz rengindeki turunculaşmalar gibi.
Profesyonel çekim yapmayı düşünüyorsan bir fotoğrafın rengini, ışığını vs yapmayı da biliyor olduğunu varsaymamız gerekir. Hiçbir fotoğrafçı bir fotoğrafı çekip öylece atmaz üstünde düzenlemeler yaparak en iyi hale getirir. O yüzden kontrastlı fotoğrafları düzeltebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı