Çözüm Sorry, Grand Theft Auto V isn't instlled on this system

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Rockstar Games Launcher'ın çıkması ile birlikte artık yüklü olan GTA 5'i ayarlar altından taratıp bulabilirsinz.
  • Bunun için Settings kısmına girip “Scan Now” demeniz yeterli.
  • Oyunlar tespit edilecek ve gerekirse güncellenecek.
  • Sonrasında oynamaya hazırsınız.
Sürekli PC değiştiriyorsunuz giriş yapmamak için “Belgeler\Rockstar Games” klasörünü yedekleyebilirsiniz.

GTA 5 için bir yama yüklemek istediğinizde bu hata ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler:
  1. Buradan Regedit dosyasını indirin.
  2. İnen dosyaya çift tıklayın ve çıkan uyarıya Evet deyin.
  3. Bu işlemden sonra artık bu hatayı almayacaksınız.
Uyarı: Dosyada GTA 5 konumu D:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V olarak ayarlıdır. Eğer oyun C sürücüsüne yüklü ise dosyanın içini açıp C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V olarak değiştirip kaydettikten sonra tekrar çalıştırıp Evet deyin.

Grand theft auto is not installed.png

Dosya içeriği:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Rockstar Games\Grand Theft Auto V]
"InstallFolder"="D:\\Program Files\\Rockstar Games\\Grand Theft Auto V"
"PatchVersion"="1.0.1734.0"
"Language"="en-US"
"Game Version"="\"1.00.0000\""
"Game Type"="Digital"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]

Uyarı: Oyunun daha güncel bir sürümü varsa "PatchVersion"="1.0.xxx.x" ibaresini buna göre güncelleyebilirsiniz.

Oyunun son sürümü şu anda 1.0.1734.0'dir.

Güncelleme: 24 Temmuz 2019

Ayrıca oyunun dosyalarını doğrulamak için:

GTA V Social Club dosya bütünlüğü tarama

Son düzenleme:
Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ediyorum, aynı sorun ile bende karşı karşıyayım. Bilgisayarıma format attım, dün akşama kadar gayet düzgün bir şekilde oynarken bugün yeni patchin çıkması ile birlikte update edemiyorum.

Yazıda yazdığı üzere bilgisayarımda oyun C sürücüsünde kurulu değildi, D'de kuruluydu fakat dosya ve klasör isimleri farklı olduğu için aşağıdaki kısmı şu şekilde kendime düzenledim.
"InstallFolder"="D:\GTA V"
Fakat hala bir değişiklik yok, aynı şekilde hata alıyorum. Acaba yanlış mı düzenliyorum, başka değiştirmem gereken bir yer mi var? Beni aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Not: D sürücüsünü oyunlara ayırdığımdan içine kendi açtığım GTA V klasörünün içine kurulu oyun.

Hatalı yapmışsınız. Böyle olacak:

Kod:
"InstallFolder"="D:\\GTA V"

Oyunun güncelleme yapmadan önce Kayıt Defteri'ndeki sürüme bakıp bakmadığına emin değilim ama yeni bir sürüm bilgisi de şu şekilde:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Rockstar Games\Grand Theft Auto V]
"InstallFolder"="D:\\Program Files\\Rockstar Games\\Grand Theft Auto V"
"PatchVersion"="1.0.335.2"
"Language"="en-US"
"Game Version"="\"1.00.0000\""
"Game Type"="Digital"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\"1.00.0000"]

Aslında dosya şart değil. İçeriği ile de halloluyor. Yani kendiniz de Reg dosyasını yapabiliyorsunuz. OneDrive aptal bir nedenden hesabımı kapadı. Dosya tekrar yükleniyor yüklendi.

Son düzenleme:
Evet internette ufak bir aramadan sonra text dosyası hazırlayıp verdiğiniz kodları içine kaydedip dosyanın uzantısını reg olarak değiştirdiğimizde halloluyormuş sorun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı