Soru çözerken dikkat dağılması

Wipk12

Femtopat
Daha fazla  
Hocam merhaba. Bir sınava gireceğim ama soru çözemiyorum dikkatim dağlıyor ve yerimden kalkıp başka işlerle uğraşıyorum. Düzgün ve son derece verimli soru çözebileceğim bir yöntem verebilir misiniz? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 saniyelik sosyal medya videoları izleme, hatta komple bırak. Okursan algı süremizi nasıl mahvettiğine dair makaleler var ama sanmam. :D Kitap okumaya başla, tercihen roman. Modern klasik dizisi ile başlayabilirsin. Film izlemeye başla ama dizi izleme. Bu şekilde sorunun giderilmiyorsa devlet hastahanelerinin psikiyatri bölümüne başvurup derdini anlat, gerçek ilaç tedavisine başlamadan plasebo ilaçlar ile bile giderilebilecek bir sorun.

Shorts Reals TikTok tarzı yerlerden hayatsız gibi kaydırmanın zararlarından yalnızca biri.
Sınavda dikkat dağınıklığı için motivasyonunu arttırmalısın. Ders çalışırken ise ders çalışacağın alan(mutfak masası ve koltuk dahil) boş olmalı. Hatta çok sıkıntı olmuyorsa uçlu kalem yerine kurşun kalem öneririm. Uçlu kalemin mekanizması insanı kendine çekiyor.
Bir de diğer okurların da faydalanması için ebeveyn denetiminden günlük kullanımının fotoğrafını atarsan sevinirim.

Geri
Yukarı