Soru sayıları fazla mı abartılıyor?

Ribozom

Kilopat
Makaleler
1
Bu sene LGS sınavına gireceğim ve rehber öğretmen soru sayıları için grup oluşturdu. 22:00'da herkes sonucunu atıyor ve 400, 500 gibi sayılara ulaşanlar var. Bende günde 230 civarı soru çözüyorum. Sizce bu soru sayısı yeterli mi? Konu eksiklerimi kolay sorularla öğrenerek kapatıyorum ve temelim var. Yeni nesil ve kazanım soruları karışık 200 civarı rakamlara ulaşıyorum.

2 yıl önce hiç çalışmadan 352 puan yaptım. Siz benden daha iyi olursunuz. O kadar soru çözmeye gerek yok. Hangi derste kötü iseniz ona yoğunlaşın. Tabi hiç çalışmayan biri olarak söylüyorum bunları evet. 😀

LGS'ye ilk giren dönemdenim. Genel olarak 2 deneme çözüyordum günlük. Şimdi yüksek puanlı bir fen lisesinde okuyorum. Önemli olan yanlışlarını öğrenmek. İçin elvermiyorsa tabii ki daha fazla çözebilirsin lakin o 500 soru çözenler sonlara doğru öyle yorulup sıkılıyorlar ki...
Sucukları unutma sınava girerken yeter onlar sana:)

Bence canını sıkma sen yeni nesil ve karışık sorulardan 200 soru çözüyorsan.... Belki onlar çok çözüyor olabilirler ama basit çözüyorlardır.

Önemli olan kendini tanıyıp verimli çalışabilmek. Yoksa şu kadar soru çözdüm falan sayılar hikaye.

Geçen sene üniversite sınavına çalışırken benim 2-3 katım soru çözenler vardı. Aşağılamak için söylemiyorum, yüksek puan alamadılar. Ben çok çok daha yüksek puan aldım.

Konuyu iyice anlarsınız, sonra biraz soru çözüp oturtursunuz. Bence bu yeterli.

Aynı soruları hiçbir şey kazanmadan çözmeye devam edebilirler, bu sizi geriye düşürmeyecek. Ortaokul düzeyinde Matematik ve Geometri dışında fazla soru pratiğinin pek bir avantajı yok, konu bilgisi size diğer derslerde fazlasıyla yetecektir. Sınav öncesinde kendinizi anlamsız ve verimsiz bir şekilde soru çözmeye kaptırmanız, faydadan çok zarar getirir. Matematik ve Geometri üzerine iyi düşünün, ispatlar kalıcılığı arttırır, sebepleri bilirseniz sonuçlara kolay ulaşırsınız, bunların kattığı analitik düşünme becerisiyle Türkçe, Sosyal ve Fen çerez kalacak.

Ben geçen sene girdim sınava, hiç soru çözmemiştim ancak dersi iyi dinlerdim ve düzenli tekrar yapardım. Çok şükür gidebileceğim en iyi yeri kazandım. Ancak bu soru çözme demek değil, sadece umutsuzluğa kapılma diye. Çalışmalarına devam etmelisin çünkü bu sene giren sayısı çok artacak ve konular sadece 1. dönem. Bu da demek oluyor ki en uç yerden soracaklar. 500 soru çözmek bir fayda sağlamaz, anlamadıktan sonra. Senin çözdüğün soru sayısı bence yeterli. Anlıyorsan ve tekrar yapıyorsan sıkıntı olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı