Rasyonel sayıları yapamamak

BirForumcuKişi

Hectopat
Yer
BODRUM
Merhaba, antrenmanla matematik kitabını çözüyorum. Rasyonel sayılara geldim, Rehber Matematik'te matematiğe ilk adım rasyonel satılar konu anlatımlarını izledim, her şeyi anladım ama kitaptaki bazı soruları yapamıyorum ne yapmalıyım? Konu anlatımlarını dinliyorum sorunun anlıyorum ama benzeri olunca yapamıyorum.

Soru çözümleri internet sitelerinde olan ve basitten zora doğru test test ilerleyen bir test kitabı tercih edin.

Merhaba, antrenmanla matematik kitabını çözüyorum. Rasyonel sayılara geldim, Rehber Matematik'te matematiğe ilk adım rasyonel satılar konu anlatımlarını izledim, her şeyi anladım ama kitaptaki bazı soruları yapamıyorum ne yapmalıyım? Konu anlatımlarını dinliyorum sorunun anlıyorum ama benzeri olunca yapamıyorum.
Bazı sorulardan kastınız yeni nesil sorular mı?

Toplama ve çıkarmada kesrin altındaki sayıları eşitle, çarpmada dümdüz çarp, bölmede ilk kesri olduğu gibi yaz ikinciyi ters çevirip öyle çarp. (1/2 yi 2/1 şeklinde ters çevireceksin.) Bu kadar ondan sonra yeni nesil sorularla debelenicez. (yeni nesilde bende zorlanıyorum hüüü)

Geri
Yukarı