Sorular ezberlenir mi?

Türkçe genellikle yorum oluyor. Paragraf yani. Soru tipleri de şöyle.
İlk 10 sorudan biri okuduğunu anlama ya da doğru kelimeyi boşluğa doldurun tarzında oluyor. Soru tiplerini bilsen yeter zaten.

Türkçe genellikle yorum oluyor. Paragraf yani. Soru tipleri de şöyle.
İlk 10 sorudan biri okuduğunu anlama ya da doğru kelimeyi boşluğa doldurun tarzında oluyor. Soru tiplerini bilsen yeter zaten.
Ya zaten genel olarak ne sorulduğu belli türkçede.
Kimya için Benim Hocam ya da Kimya Adası, biyoloji için Tonguç önerebilirim
Peki ya matematik ?

TYT matematik bir süreden sonra ezber oluyor. Sonuçta matematiği ne kadar iyi bilirsen bil alıştırma yapmadıktan sonra 40 soruyu 50-60 dakikada çözemezsin, çünkü yeni soru tipini gördüğünde soruya nasıl yaklaşacağını bilmen lazım. Bu yüzden bol deneme çözüp yapamadığın soruların da yaklaşımını ister istemez ezberliyorsun.

Okuduğunu anlama olayınızı da geliştirmeniz gerekiyor, rehber hocanızın dediğini tam anlayamamışsınız. Rehber hocanızın demek istediği yanlış yaptığınız soruları boş geçmeyin, onlara da kesinlikle bakın. Çözümünü öğrenin demiş, ezberleyin dememiş. Bence doğru yaptığınız sorulara da bakmalısınız, bazen doğru yaptığınız sorular tesadüfen doğru yaptığınız sorular da olabiliyor.

Arkadaşlar ben dershaneye gidiyorum. Bizim bir grubumuz var. Rehberlik hocası yazmış mesajı. Bundan sonra sınavlara girmeye dikkat edin her sorunun çözümünü izlediğinizde bile sizi ilerletir dedi. Yani ben nasıl bir yol izlemeliyim bu soruların çözümü ile ilgili? Ekstra YouTube'a da bakmam gerekir mi? Yani kadın resmen soru ezberleyin diyor sanki. Önerilerinizi bekliyorum.
Soruları ezberleyin dememiş. Soruların nasıl çözüldüğünü bilin demiş. En azından ben böyle anladım.

Soru tipi görmüş olursun demiş.

Öncelikle soru tipi görmeden her şeyi yapmak mümkün. Konuyu biliyorsanız yaparsınız. Size Fransızca anlatıp Almanca soru sormuyorlar sonuçta.
Ama gördüğünüz tarzda sorulara daha aşina olursunuz. Hem zihnen daha rahat olursunuz hem de çözüm yöntemini bildiğiniz için direkt işlemleri yaparak fazla zaman harcamamış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı