Sorumlu geçer miyim?

KODESA

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
11. sınıf meslek lisesi bilişim bölümü öğrencisiyim. Yeni çıkan yasadan dolayı 2. dönem sınavlarına girmek istemiyorum ve bunun için dilekçe verdim. Bölüm derslerim ve diğer ana derslerim 50'nin üzerinde ancak Türk dili ve edebiyatı dersim 50'nin altında sormak istediğim birkaç soru var:

1. Edebiyat dersim 50'nin altında olduğu için sınıf tekrarı yapar mıyım?
  2. Sorumlu geçip tekrar edebiyat dersi için sınava mı girerim?
  3. Sınava girmeden direkt bir üst sınıfa geçer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende meslek lisesi bilişim bölümü okudum mezun oldum. Arkadaşlarım btt ve web tasarım dersini 12.sınıfın son sorumluluk sınavında vermişlerdi. Sınıf tekrarı bildiğim kadarıyla genel ortalamanın 50'den az olmasıyla diye biliyorum. Btt ve web tasarım dersinden kalan arkadaşlarım sınıfı tekrar okumadan 12.sınıfta staja gitmişlerdi ve sorumluluk sınavında başarılı olarak mezun oldular. Büyük ihtimal bu yıl Haziran'da olmalı edebiyat sorumluluk sınavına girip edebiyat dersini geçmeye bakın.

Yılsonu not ortalaması 1. dönem ve 2. dönem notlarının ortalamasıyla yapılıyor. Sen zaten 1. dönemde kalmışsın, 2. dönem'de girip iki dönemin ortalamasını 50 yapman lazım. Mesela ilk dönem ortalaması 40 ise ikinci dönem edebiyat ortalamanın 60 olması gerek.

Baraj dersin ortalama altı ise, genel ortalaman 50 üzerinde ise sınıfı sorumlu geçersin. Lise diplomanı alana kadar sorumluluk sınavını vermen gerekir, aksi taktirde diploma alamazsın.

Geri
Yukarı