Sorumluluk sınavı ne demek?

Arkadaşlar 1. dönem bitti ve hoca kaldığımız derslerden sorumluluk sınavına gireceğimizi söyledi tatil başlamadan. Ben hiçbir dersten kalmadım. 10. sınıfım bu arada. Bazı arkadaşlarımın zayıf notları vardı ve onlar girdi sorumluluk sınavına.
Ben 9. sınıftayken böyle bir şey olmamıştı. Ayrıca sorumluluk sınavları önceki yıldan kaldığımız derslerden olmuyor mu? Gene sınavdan geçemezsek ne olur?
Aslında ben sorumluluk sınavı hakkında pek bir şey bilmiyorum beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1. dönem bitti ve hoca kaldığımız derslerden sorumluluk sınavına gireceğimizi söyledi tatil başlamadan. Ben hiçbir dersten kalmadım. 10. sınıfım bu arada. Bazı arkadaşlarımın zayıf notları vardı ve onlar girdi sorumluluk sınavına.
Ben 9. sınıftayken böyle bir şey olmamıştı. Ayrıca sorumluluk sınavları önceki yıldan kaldığımız derslerden olmuyor mu? Gene sınavdan geçemezsek ne olur?
Aslında ben sorumluluk sınavı hakkında pek bir şey bilmiyorum beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Sorumluluk senin kaldığın derslerden geçmeni sağlayan bir sistem eğer mezun olmak istiyorsan bütün derslerinden geçmelisin eğer ki hiçbir dersten kalmadıysan problem etmene gerek yok kaldıysan da gene problem etmene gerek yok karnende sorumlu geçti geçti kaldı yazar sağ üst tarafta bir de sınıf gruplarına PDF falan atarlar kim neden kalmış diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders ortalaman yetmezse ve sınıftan geçmek için gerekli koşulları karşılıyorsan dersten sorumlu kalırsın. Her sene yılın belli zamanlarında o dersin sorumluluk sınavları olur, o sınavlara girersin 50'den yüksek not alırsan geçersin. Sorular kaldığın yılın konularına göre çıkar. Eğer sorumlu dersin varsa diploma alamazsın.

Sorumluluk sınavları önemlidir sorumluluk sınavları derslerden MEB'in belirlediği puan altında alırsan kaldın demektir sorumluluk sınavları 12.sinifa kdr girmeden durabilirsin fakat 12.sinifts birikir girmen gerekir aksi takdirde mezun olamazsın diplomama alamazsın

Müdür danışabileceğin en yetkili kişidir umarım bunda hemfikirizdir. Peki ne zaman gideceğiz müdürün yanına adli bir vaka falan mı olması gerekli?

Yani bu basit bir şey için müdürü boşuna meşgul etmemek gerekir böyle dediğimede bakmayın müdürler kendilerini bir şey sandıkları için dedim hocasına sorabilir en kötü müdürler en fazla disiplin olaylarında dahil olurlar bazen ona da katılmıyorlar müdür yardımcıları uğraşıyor.

Yani tahminimce yaşınız biraz büyük şu an okul durumlarını bilmiyorsunuz ama şu anki müdürler selam dahi almazlar hele hele böyle bir soruda çek git başımdan der azarlar adamı.

Konuyu sahibinden büyüğüm fakat hala okuyorum hocam, ya bana hiç böyle müdürler denk gelmedi ya da başka olaylar dönüyor okul durumunu bilmiyorda olabilirim tam kestiremiyorum ama mantıken düşündüğümde bu aklıma geldi yaşıt şahıslar öneri verirse daha iyi olur. Kusura bakma sende konu sahibi.

Geri
Yukarı