Sorumluluk sınavından geçilmezse sınıfta kalınır mı?

emircan..

Centipat
9.sınıftan 10.sınıfa sorumlu olarak geçtim ve 6 tane sorumlu dersim var. Bunları geçemezsem sınıfta kalır mıyım? Ortalamam 49.

Son düzenleyen: Moderatör:
9.sınıftan 10.sınıfa sorumlu olarak geçtim ve 6 tane sorumlu dersim var. Bunları geçemezsem sınıfta kalır mıyım? Ortalamam 49.

Sorumlu olduğun ders veya derslerden kalırsan sınıfta kalmazsın her sene sorumluluk sınavları olur ve girersin eğer kazanamazsan diploma alamazsın ama kolay sorarlar genelde ortalaman 49 ise kalırsın ortalamanın 50 olması lazım sınıfı geçebilmek için.

Ortalamanız 50 olmadığı için kalırsınız ancak sorumlu dersleriniz için kalmazsınız. Eğer o sorumlu dersleri geçemezseniz mezuniyette sorun oluşturur ayrıca örneğin o sene sınıfta kaldın diyelim. O sene de zorunlu (sorumlu) derslerden kaldın, o sene sınıfta kaldığın için o derslerden sorumlu olmuyorsun. Haberin olsun.

ben hala anlayamadım. ben de 9.sınıfta matematikten kaldım, ortalamam 40(dersin ortalaması yani), sorumluluk sınavını geçemezsem 10.sınıftan 9.sınıfa mı düşeceğim yani?

Son düzenleme:
Baraj ders genelde Edebiyat olur. Edebiyattan kalırsanız sorumlu olarak geçersiniz ve sorumluluk sınavından sonraki dönemlerde geçmeniz gerekir. Geçemezseniz diploma alamazsınız.

Geri
Yukarı