Sorumluluk sınavından geçilmezse sınıfta kalınır mı?

ThisIsKayra

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni Milli Eğitim Bakanı böyle bir şey yaptı diye duydum benim 3 sorumluluk sınavım var 9. sınıftan. Şu an 10. sınıfım tüm hakkımı kullanmış mı sayılırım?

Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması MADDE 58- (1) (Değişik:RG-8/9/2023-32303) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; yılsonu başarı puanı en az 50 olanlar, bulunduğu sınıfta başarısız oldukları en fazla 3 dersten sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sarı ile çizdiğim kısmı okuyabilirsiniz. Yönetmelikten aldığım maddedir. Alt sınıflar da dahil toplam 6 dersten fazla başarısız dersiniz bulunursa sınıfı tekrar ediyorsunuz yani alt sınıflar da dahil 6 dersten sorumlu olmanız, sorun olmuyor ancak bu sorumlu ders sayısı 7 olursa kalırsınız. @ThisIsKayra.

Hocam big smoke hocamın dediği gibi ekstra şöyle ekleyeyim eğer ilk sorumluluğu geçemezseniz 1 tane daha girme hakkınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı