Sorumluluk sınavları geçilemezse ne olur?

Şu an 10. sinifim. Geçen seneden kaldığım 9 tane ders var. Bu hafta sorumluluk sınavları var, dün de biyoloji varmış ama haberim yoktu. Bu sınavları geçemezsek sınıfta mı kalıyorum? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Şu an 10. sinifim. Geçen seneden kaldığım 9 tane ders var ama içlerinde edebiyat yok. Bu hafta sorumluluk sınavları var, dün de biyoloji varmış ama haberim yoktu. Bu sınavları geçemezsek sınıfta mı kalıyorum? Şimdiden teşekkürler.

Diploma alamaz ve mezun olamazsın.

Hocalar sürekli sınıf tekrarı yaparsın diyorlar acaba korkutmak içinmi diyorlar. Bir de bu sınıfta kalma şartları nedir?

Bizim okulda 3TL alıp geçiriyorlar ne kadar saçma bir sistem anlamdım neyse az bile olsa ders çalış ve gelecek seneki sorumluluk sınavlarını geç yoksa mezun olamazsın.

Son düzenleme:
Bizim okulda 3TL alıp geçiriyorlar ne kadar saçma bir sistem anlamdım neyse az bile olsa ders çalış ve gelecek seneki sorumluluk sınavlarını geç yoksa mezun olamazsın.

Ya bu seneki sorumluluk sinavini gecemezsem sinifta kalıyor muyum kalmiyor muyum?
Ya bu seneki sorumluluk sinavini gecemezsem sinifta kalıyor muyum kalmiyor muyum?
Devamsızlığım yok ama sınavlarım düşük

@HüseyinCebeci_43 Sana her sene 3 defa sorumluluk sınavlarını verme hakkı verilecek, her ders için. Her sene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılır, sen 3 ünden birinde geçemezsen o geçemediğin derslerden sorumlu kalır ve seneye girersin. 11. sınıfta gene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılacak (bunlar ardı ardına yapılmaz. 1,5-2 ay gibi aralıklarla yapılır diye biliyorum.) gene geçemezsen 12 de aynı hikaye ve gene geçemezsen diploma alamazsın, mezun olamazsın. Fakat 12 de sorumluluk sınavları inanılmaz kolay sorarlar, çocuklar sınıfta kalmasın diye. Zaten 12. sınıf çok esnektir, bazı hocalar sınav bile yapmadan 100 girer her şeyi öğrencilerin OBP'si yükselsin diye.

@HüseyinCebeci_43 sana her sene 3 defa sorumluluk sınavlarını verme hakkı verilecek, her ders için. Her sene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılır, sen 3'ünden birinde geçemezsen o geçemediğin derslerden sorumlu kalır ve seneye girersin. 11. sınıfta gene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılacak (bunlar ardı ardına yapılmaz. 1, 5-2 ay gibi aralıklarla yapılır diye biliyorum.) Gene geçemezsen 12 de aynı hikaye ve gene geçemezsen diploma alamazsın, mezun olamazsın. Fakat 12 de sorumluluk sınavları inanılmaz kolay sorarlar, çocuklar sınıfta kalmasın diye. Zaten 12. sınıf çok esnektir, bazı hocalar sınav bile yapmadan 100 girer her şeyi öğrencilerin OBP'si yükselsin diye.

Vallahi ne desem azdır içim rahatladı ama boş durmayacağım teşekkürler mezun olamazsak üniversteye gidebiliyor muyuz?
@HüseyinCebeci_43 sana her sene 3 defa sorumluluk sınavlarını verme hakkı verilecek, her ders için. Her sene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılır, sen 3'ünden birinde geçemezsen o geçemediğin derslerden sorumlu kalır ve seneye girersin. 11. sınıfta gene 3 kez bütün sorumluluk sınavları tekrar yapılacak (bunlar ardı ardına yapılmaz. 1, 5-2 ay gibi aralıklarla yapılır diye biliyorum.) Gene geçemezsen 12 de aynı hikaye ve gene geçemezsen diploma alamazsın, mezun olamazsın. Fakat 12 de sorumluluk sınavları inanılmaz kolay sorarlar, çocuklar sınıfta kalmasın diye. Zaten 12. sınıf çok esnektir, bazı hocalar sınav bile yapmadan 100 girer her şeyi öğrencilerin OBP'si yükselsin diye.

Hocam bir de bu sınıfta kalma şartları nelerdir bildiginiz kadarıyla zahmet olmazsa?

Vallahi ne desem azdır içim rahatladı ama boş durmayacağım teşekkürler mezun olamazsak üniversteye gidebiliyor muyuz?

Hocam bir de bu sınıfta kalma şartları nelerdir bildiginiz kadarıyla zahmet olmazsa?
İnternete yazarak istediğin bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsin bana sormana gerek yok ve evet, eğer 12. sınıfta mezun olamazsan üniversiteye giremezsin tabii ki.

Şu an 10. sinifim. Geçen seneden kaldığım 9 tane ders var. Bu hafta sorumluluk sınavları var, dün de biyoloji varmış ama haberim yoktu. Bu sınavları geçemezsek sınıfta mı kalıyorum? Şimdiden teşekkürler.

12. sınıfta hepsinin cevabını veriyorlar senin hocaların vermiyorsa şayet 12'ye kadar veremezsin sıkıştır hocalarını cevapları al ben öyle yapmıştım.

Geri
Yukarı