Sorumluluk zor mu?

1653943596425.png

Burada denilmek istenen ortalaması yıl sonuna göre 50 altında olanlar kişiler için.

Dediğiniz gibi okudum ama matematik/edebiyat gibi bir ders belirtmeyip tüm dersler için geçerli olduğu yazıyor.
Demek istediğiniz pek anlayamadım.
Eki Görüntüle 1404473

Yönetmelikte de herhangi bir ders belirtilmemiş ama umarım dediğiniz doğrudur.

Belirtilmesine gerek yok müdür yardımcınız bu bilgiyi verecektir. Edebiyat sorumluluk dersidir ortalamanız 50 altında olursa sorumluluğa girersiniz.

Değil, bazı durumlarda ortalaması 50 altında sınıf geçebilir. Örneğin:

1653943865564.png

Bir 2020 senesinde yapıldı diye hatırlıyorum. Daha da yapıldıysa bilmiyorum.

Değil, bazı durumlarda ortalaması 50 altında sınıf geçebilir. Örneğin:

Eki Görüntüle 1404482

Bir 2020 senesinde yapıldı diye hatırlıyorum. Daha da yapıldıysa bilmiyorum.
Dediklerinize göre (hiçbir şeyin yanlış anlaşılmaması için açık açık yazıyorum) tüm derslerin ortalaması yani genel ortalamam 50'nin yukarındaysa edebiyat dersinin ortalaması da 50'nin yukarındaysa herhangi bir sorumluluğa girmeyeceğim.

19-20, 20-21 senesinde pandemi yüzünden genel ortalaması 50 altında kalan lise öğrencileri için yapıldı o. Normalde 50 altı ortalama sınıfta kalmak demekti ancak pandemi de derslere giremeyen öğrenciler gibi durumlar olduğu için 50 ortalama altında kalan öğrenciler sınıfta kalmak yerine sorumlu geçti. Yani ortalaman 49 olsun diyelim ama inkılap tarihi notun 50 üzeri ise o dersten sorumluluğa girmezsin. Ama 50 altı olan derslerin sorumluluğuna girerdin genel ortalaman 50'nin altında ise. Ama bu sene pandemi olmadığı için pandemi olmayan zamanlardaki gibi işliyor yani genel ortalaman 50 altı ise sınıfta kalırsın. 50 üzeri ve edebiyattan kaldıysan edebiyatın sorumluluğuna girersin. 50 üzeri ve edebiyattan kalmadıysan doğrudan geçersin. O yüzden o sorumlulukları görmen normal. Pandemi döneminde genel ortalama 50'nin altında olan bir sürü öğrenci oldu.

19-20, 20-21 senesinde pandemi yüzünden genel ortalaması 50 altında kalan lise öğrencileri için yapıldı o. Normalde 50 altı ortalama sınıfta kalmak demekti ancak pandemi de derslere giremeyen öğrenciler gibi durumlar olduğu için 50 ortalama altında kalan öğrenciler sınıfta kalmak yerine sorumlu geçti. Yani ortalaman 49 olsun diyelim ama inkılap tarihi notun 50 üzeri ise o dersten sorumluluğa girmezsin. Ama 50 altı olan derslerin sorumluluğuna girerdin genel ortalaman 50'nin altında ise. Ama bu sene pandemi olmadığı için pandemi olmayan zamanlardaki gibi işliyor yani genel ortalaman 50 altı ise sınıfta kalırsın. 50 üzeri ve edebiyattan kaldıysan edebiyatın sorumluluğuna girersin. 50 üzeri ve edebiyattan kalmadıysan doğrudan geçersin. O yüzden o sorumlulukları görmen normal. Pandemi döneminde genel ortalama 50'nin altında olan bir sürü öğrenci oldu.
Edebiyat sınavım pek iyi olmasa da hocamla aram iyi 5 10 puanı göz ardı ederek dersinden geçirir ve genel ortalamam 50'nin altında asla olmaz.
Yönetmelik buysa bunun haricinde yapılan her işlemi cimer gibi kurumlara itiraz/şikayet edebilir miyim ?

Edebiyat sınavım pek iyi olmasa da hocamla aram iyi 5 10 puanı göz ardı ederek dersinden geçirir ve genel ortalamam 50'nin altında asla olmaz.
Yönetmelik buysa bunun haricinde yapılan her işlemi cimer gibi kurumlara itiraz/şikayet edebilir miyim ?
Edebilirsin. Ayrıca bunu yapamazlar. Pandemi özel bir durumdu bu çünkü.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Dediğiniz gibi sadece edebiyattan sorumluluğa giricem peki,

Sınav tarihlerini nereden öğrenilibilirim ?​

Şu an bu çarşamba olduğu hakkında bir söylenti varda doğru olduğunu bilmiyorum.
Eylül veya ekim ayında olması gerekiyor diye biliyorum da en doğru bilgiye ulaşmam lazım.

Rahatsız ettiysem kusura bakmayın (isteyerek koyu yazmıyorum).​

Yeni konular

Geri
Yukarı