Sosyal anksiyeteye neler etkili?

Burakm2709

Centipat
Daha fazla  
Selam, kafein veya o tarz şeyler sosyal anksiyeteyi geçici olarak durdurmamda etki eder mi?

Biraz uzun olacak ama...
Şöyle ki geçen haftaya kadar anlık olarak anksiyeteyi durdurabileceğimi bilmiyordum ve araştırmamıştım, tabii geçen hafta zaten uyku düzenim 3 de uyuyup 6 da kalkma şeklinde olduğundan bir gün saatin geç olmasına rağmen uykum yoktu ve bende uyumadım, sabah geri tepti ve inanılmaz bir enerji geldi tam da o gün sansa normalde beni çok zorluyacak ortamlara girmiştim ve inanılmaz rahattım ama istediğimden de fazla bir rahatlık algısızlıktı sonuç olarak anksiyete dahil çoğu beyin işlevlerim kapalı olduğundan çoğu ve sonunu hatırlayamıyorum, tabii uyuyunca anksiyete falan ertesi gün her şey eskisi gibi devam etti. Bu etkiyi alkol veya kafeinlede yapabileceğimi duymuştum ama alkol kullanmıyorum ve böyle uyku sarhoşluğuda aşırı olduğundan mantıklı değil bir günlüğüne bile olsa kafein veya başka bu etkiyi verecek ürünler falan biliyor musunuz?

Benimde sosyal anksiyetem var, normalde anksiyetem orta derece ileri seviye arasında, 1 yıldır psikiyatriye gidiyorum ilaç yazıyor şu an anksiyetem düşük seviyede, konuyu okumadım (üşendim) ama anksiyeteye sahip olan bir insan illa mutsuz olacak diye bir kural yok, sadece alınganlık ve kafaya takma gibi sorunlar olabilir ama abartılacak bir şey değil bence, benim şu anda anksiyetemin azalmasının tek sebebi ilaç değil, artık eskisi kadar utanmıyorum sosyalleşirken, mesela eskiden sıramda otururdum utanmam yüzünden kimseyle tek bir kelime bir konuşmazdım, şimdi bunların saçma olduğunu anladım ve sosyalleşme olarak bir sıkıntım yok.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı