Sosyal bilimler lisesinde sayısal bölüm seçilebilir mi?

FurkanKeremX24

Hectopat
Merhaba. Senenin başından beri Mümtaz Turhan Sos. Bilimler Lisesi hayalim. Fakat hayalimdeki meslek ise sayısal bölümde. Bu yüzden sosyal bilimler lisesine gidersem sayısal bölüm seçebilir miyim?

Fen ve Matematik derslerini az göreceksin. Eğer onları kendin ayrıca geliştirirsen seçebilirsin tabi.

Teorik olarak seçebilirsin, bunun önünde herhangi bir engel yok. Ama, 11 ve 12. sınıfta fen dersleri görmeyeceğin için çok sıkıntı çekeceğini bilmeni isterim.

Nasıl fen dersleri görmeyecek ya? Fen yoksa zaten sayısal olmaz ki.
İşte, sıkıntı burada başlıyor. O dersleri kendi halletmesi gerekecek, bu da bir hayli zor.

Nasıl fen dersleri görmeyecek ya? Fen yoksa zaten sayısal olmaz ki.
Bu arada, alan seçme hususundan değil, sayısal bölüm tercih edebilme hususundan bahsediyorum.

İşte, sıkıntı burada başlıyor. O dersleri kendi halletmesi gerekecek, bu da bir hayli zor.

Bu arada, alan seçme hususundan değil, sayısal bölüm tercih edebilme hususundan bahsediyorum.
Pardon ya. Ben çok yanlış anlamışım.
Bu arada o lise çok iyi sanırım. Oraya gitmeyi düşünüyordum da nasip olmadı. Sorubak'tan yorumların neredeyse hepsini okuduydum.

Merhaba. Senenin başından beri Mümtaz Turhan Sos. Bilimler Lisesi hayalim. Fakat hayalimdeki meslek ise sayısal bölümde. Bu yüzden sosyal bilimler lisesine gidersem sayısal bölüm seçebilir miyim?
Sosyal Bilimler Lisesinde fizik kimya ve biyoloji dersleri verilmez. Sayısal seçeceksen ya Fen Lisesi yada Anadolu Lisesi'ne gideceksin

Yeni konular

Geri
Yukarı