Sosyal medya hesaplarım çalındı

Kerem12344321

Decapat
Merhaba 2 gün önce uyandığımda Twitter'dan "şifre değiştirmen gerekiyor" diye bir mesaj geldi. Şifremi değiştirdim hesaba girdim. Benim beğenmediğim birkaç tweet beğenilmişti, geri çektim sıkıntı kalmadı. Ama bugün saat 19.24 gibi Discord'da daha önce iletişim kurduğum herkese şöyle bir link atılmış. Sonra da Instagram'a girdiğim de şunun gibi bir sürü hesabı takip ettiğimi gördüm. Bunları ben takibe almadım takipten çıksam bile durmadan birilerini takip etmeye devam ediyor. 3 hesabın tek ortak yönleri üçünü de bilgisayar ve telefonda kullanıyor olmam. Bazılarında sadece e posta bazılarında sadece telefon ile kayıtlıyım. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1146.jpg
    IMG_1146.jpg
    39,2 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_20220122_220902.jpg
    IMG_20220122_220902.jpg
    28,1 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şifreni değiştirmen gerekiyor tarzı mailler bana Amazon maskesi altında da geliyor. Sosyal medya platformları şifreni değişrtirmen gerektiğini belirten mailler atmazlar genelde. Öncelikle mailin hangi adresten geldiğine bakın. Bana genelde ıksugyhlı84279g8queaı[email protected] gibi yerlerden geliyor. Ama mail içeriği gerçekten Amazon'dan geliyormuş gibi hazırlanmış oluyor. Bir şifre değiştirmen gerekiyorsa da uygulamaya girerek kendin yap. Mailine gelen hiç bir linki tıklama. Şu discord 3 ay bedava bait'lerine de tıklayan tıklayana.

Taramayı önceki gece yani Discord ve Instagram hesaplarım çalınmadan önce yaptım. O gece yanlışlıkla bir torrent sitesinde bir oyun için indire tıklamıştım. Ama bir dosya çoktan yüklenmişti bundan sonra tarama yaptım ve 200'e yakın virüs buldu.
Anladım trojan girmiş. Bir daha tam tarama yapın çıkmazsa sorun yoktur. Virüs ilk girdiğinde tokenınız çalınmıştır.

Arkadaşlar şifreni değiştirmen gerekiyor tarzı mailler bana Amazon maskesi altında da geliyor. Sosyal medya platformları şifreni değişrtirmen gerektiğini belirten mailler atmazlar genelde. Öncelikle mailin hangi adresten geldiğine bakın. Bana genelde ıksugyhlı84279g8queaı[email protected] gibi yerlerden geliyor. Ama mail içeriği gerçekten Amazon'dan geliyormuş gibi hazırlanmış oluyor. Bir şifre değiştirmen gerekiyorsa da uygulamaya girerek kendin yap. Mailine gelen hiç bir linki tıklama. Şu discord 3 ay bedava bait'lerine de tıklayan tıklayana.
Twitter tarafında sıkıntı yok zaten mail gelmedi.
Anladım trojan girmiş. Bir daha tam tarama yapın çıkmazsa sorun yoktur. Virüs ilk girdiğinde tokenınız çalınmıştır.
4-5 kez tarama yaptım bilgisayar temiz sanırsam. Afedersiniz bir de Token nedir, bilmiyorum da?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-22-09-57-20-391_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2022-01-22-09-57-20-391_com.twitter.android.jpg
    3,6 KB · Görüntüleme: 84
Twitter tarafında sıkıntı yok zaten mail gelmedi.
Şifreni değiştir aynısı bana oldu. Facebook hesabınız sızıntıda görüldü bildirimi geldi ayarlardan değiştirdim şifreyi, bir sıkıntı yok şuanda. (iOS)

@Kerem12344321 Token bir siteye girdiğiniz zaman beni hatırlayı Açtığınız zaman oluşur ve her seferinde şifreyi girmenize gerek kalmadan giriş yapmanız için vardır. Tokenlar siteden siteye bağlı olarak belirli zaman aralıklarla ve her şifre değiştiğinde değişir. Şu videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı