Sosyal medya hesaplarına bot atıp kapattırılabiliyor mu?

00PARZIVAL00

Picopat
Daha fazla  
Duyduğum kadarıyla birinin hesabına bot atıp ardından spam rapor falan bir şeyler ile hesabını kapattırılabiliyormuş. Peki bu doğru ise bunu engelleyecek, anlayacak herhangi bir sistem yok mu şu an?

Olduğunu sanmıyorum hocam mesela YouTube üzerinde söylediğiniz gibi bir durum gerçekleşirse YouTube Türkiye'ye ulaşmanız gerekiyor maille vs olarak bir önlem ancak anonimliği bitirerek yapılabilir gibi ama bu benim görmek istemediğim bir durum olur.

Kaldı ki şu anda sahte ihbarla insanların evlerine polis gönderebiliyorsunuz sosyal medyadan ziyade polisin buna karşı bir önlem almasını daha önemli buluyorum.

Olduğunu sanmıyorum hocam mesela YouTube üzerinde söylediğiniz gibi bir durum gerçekleşirse YouTube Türkiye'ye ulaşmanız gerekiyor maille vs olarak bir önlem ancak anonimliği bitirerek yapılabilir gibi ama bu benim görmek istemediğim bir durum olur.

Kaldı ki şu anda sahte ihbarla insanların evlerine polis gönderebiliyorsunuz sosyal medyadan ziyade polisin buna karşı bir önlem almasını daha önemli buluyorum.

Hocam bu durumda zaten sahte ihbarın sosyal medya versiyonu gibi bir şey diyebiliriz sanırım.

Genelde taklitten kapattirir boyle tipler eğer şüpheleniyorsaniz bir süre profil fotoğrafı ve biyografinizi kaldirin. Eğer içerik üreticisi iseniz bot atarak etkileşim düşürürler en fazla. İnstagram icin bu dediklerim bu arada Twitch'de mesela spam report atarak kapatabiliyorlar.

Hocam bu durumda zaten sahte ihbarın sosyal medya versiyonu gibi bir şey diyebiliriz sanırım.

Öyle sayılabilir hocam ama bu ihbarlarla ilgilenen kuruluşlarda(YouTube TR, Twitch TR, veya diğer platformların TR ofisleri) nitelikli değil neyin gerçek neyin yanlış olduğunu bazen anlamıyorlar senin böyle bir durumda bir şekilde onlara ulaşıp kendini anlatman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı