Sosyal Medya Kullanamamak

Makaleler
4
Sorunum sosyal medya sitelerine kendi fotoğrafımı koyamamam.
Ortaokula giderken Facebook'u çok sık kullanırdım. En az 5 günde 1 yeni fotoğraf atardım. İnsanlarla iletişime geçebiliyordum. Özellikle kızlarla. Ama bir gün Facebook hesabım kapandı ve ben de yenisiyle uğraşmaya üşenip kendimi oyunlara verdim. Tabi birkaç yıl sonra da Instagram hesabı açmaya karar verdim. Sorun da tam olarak burada. Resim yüklersem insanların benle dalga geçeceği kanısına varmaya başladım. En son sosyal medyadan belki 2 yıl önce bir kızla konuşmuşumdur. Haliyle sevgilim de yok. Bir yol gösterin lütfen.
Bu arada boyum kilom yerinde onla bir alakası yok.

Sal ne gerek var?
Artık "Sosyal" Lakaplı insanlar onlar bi kere, fotoğraflar çekinip püslenip bunları yaparken gezmiş sayıldıkları için onlar "Sosyal" varlık biz asosyal oluyoruz.
Yeniden sosyal medyaya dönme oyunlardaki tanıştığın insanlar senin karakterine eleştiri yapar.
"Sosyal" insanları dinlemeye çalıştıkça sende benzersin falan aman kaç:p.
Kız ise artık kızları anlamak imkansız, şöyle örnek vereyim;
Bir cafede zeki olduğunu bildiğiniz ama çok fazla "Sosyal" olmadığı arkadaş espiri yapınca gülünmez ama o ortamdaki en fazla konuşup herkese sallayan tip "A" dese gülünür.
(İçimi döktüm be)

Boşversene sosyal medyayı. Bu seni asosyalliğe götürür. Sosyal medyada kendini cok rahat ifade ederken normal hayatta bunu yapamaz hâle gelirsen bu sana daha kötü hissetirir. Uzak dur İnstagramdan ve oranın kızlarından. Başa bela.

Sal ne gerek var?
Artık "Sosyal" Lakaplı insanlar onlar bi kere, fotoğraflar çekinip püslenip bunları yaparken gezmiş sayıldıkları için onlar "Sosyal" varlık biz asosyal oluyoruz.
Yeniden sosyal medyaya dönme oyunlardaki tanıştığın insanlar senin karakterine eleştiri yapar.
"Sosyal" insanları dinlemeye çalıştıkça sende benzersin falan aman kaç:p.
Kız ise artık kızları anlamak imkansız, şöyle örnek vereyim;
Bir cafede zeki olduğunu bildiğiniz ama çok fazla "Sosyal" olmadığı arkadaş espiri yapınca gülünmez ama o ortamdaki en fazla konuşup herkese sallayan tip "A" dese gülünür.
(İçimi döktüm be)
İyi dedin kral. Fakat lisedede yanlız dolaşmak koyuyor be tamam çok kral erkek arkadaşlarım var ama bir kız eksikliği ortada.
Boşversene sosyal medyayı. Bu seni asosyalliğe götürür. Sosyal medyada kendini cok rahat ifade ederken normal hayatta bunu yapamaz hâle gelirsen bu sana daha kötü hissetirir. Uzak dur İnstagramdan ve oranın kızlarından. Başa bela.
Hocam benim amacım tanımadığım insanlar değil. Mesela okuldaki bir kızı ele alalım. Ben şimdi buna instagramdan mesaj yazsam e fotoğraf paylaşmaya çekiniyorum bir sohbet yürümez. Sorun burda :(

İyi dedin kral. Fakat lisedede yanlız dolaşmak koyuyor be tamam çok kral erkek arkadaşlarım var ama bir kız eksikliği ortada.
Lisenin başındasın anlaşılan. Bu konuda daha çok liseyi bitiren insanların kızlar yüzünden pişmanlıkları var. Bunlar gelip geçici zamanını boşu boşuna yeme. Ama sen bilirsin yine de.

Kendimden örnek vereyim,
Okula gitmeden önce güreşe başladım. 2. Sınıfta Türkiye Şampiyonu oldum ve bıraktım belirli sebeblerden dolayı. 5-6 saat günlük o tür insanlara ayırcağıma Darkest Dungeon-Half life gibi oyunlar oynayarak daha fazla mutlu olabiliyorum. Bir diğer önerim hayvan edinin.
Eğer gerçekten Kızlarla dolaşmak falan hoşunuza gidiyorsa giyime dikkat edin ondan sonra ağzınıza gelen ne saçma şey varsa onu söyleyin zaten onların gözünde 1 numara olursunuz. He benim amacım zeki biri olsun güzel değil derseniz, doğruları söylemeniz yeterli.
Ülkemizi kurtaran adamı bile eleştirecek kapasitede insanlar var sosyal medyada elbet eleştiri yersiniz bunlar sizi kırmasın.
Zeki insanlardan iltifat almak hoşuna gider herkesin değil mi?
Bu arada bilge veya görmüş geçirmiş biri değilim sadece 15 yaşında bir çocuğum:p.
İyi forumlar:).

1k takipçili çok aktif kullandığım Instagram hesabımı sildim. Ne whatsapp kullanıyorum ne de facebook ulaşmak isteyen bir şekilde ulaşır. Özgüvenini sağlaman lazım bir şekilde bunu biz bilemeyiz. Bunu sen keşfedeceksin. Bilgisayar oynamayı bırakma ama dışarı dünya ile bağlantını koparma. Umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur.

Lisenin başındasın anlaşılan. Bu konuda daha çok liseyi bitiren insanların kızlar yüzünden pişmanlıkları var. Bunlar gelip geçici zamanını boşu boşuna yeme. Ama sen bilirsin yine de.
Az önce orayı okuyordum @Neşeli Enginar bile ordayken pişmanlık yaşadıysa biz hayli hayli yaşarız:p.

Kardeşim, anladığım kadarıyla sende anksiyete problemleri var. Hiç buralarda vakit kaybetme bir psikiyatristle görüş. Bu noktada önemli olan senin doktorunla terapi yapman. O senin sorununu çözecektir. Şak diye bitmeyecek uzun zaman alacaktır. Ama hayat kaliten hissedilebilir derecede artacaktır. Kendimden biliyorum çünkü. Google'a sosyal anksiyete bozukluğu yaz araştır, kendinle bir mukayese et. Sakın yanlış anlama hasta olduğunu felan söylemiyorum ama psikolojik yardım almalısın. Tabi okuduğumla bunu diyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı