Sosyal Medya Kullanamamak

Bak 4 sene önce ben de senin gibiydim hatta daha da bağımlısı. Her gün fotoğraf atardım Instagram, Facebook vs.
WhatsApp profil resmimi ve durumumu da sürekli güncellerdim. 1 sene sonra Facebook'u da Instagram'ı da kapattım. 12. sınıfa geldiğimde gerek arkadaşlarla ayrılma gerekse mezuniyet sonrası kimler ne paylaşmış diye Instagram açtım. Sıkıldım sildim, sıkıldım sildim tam 3 kere hesap açıp kapadım.
Yazın da evde sıkıldım dedim açayım bir kere daha. Tanıdık tanımadık herkesi ekledim o zamana kadarki en çok takipçili hesabım oldu. Sıkıldım onu da sildim.
Bir kullandığım WhatsApp var o da emülatörde. Telefonum bozuk olduğu için ulaşamazsa kimse diye arada bilgisayardan girip gelen mesajlara bakıyorum. SMS gibi kullanıyorum bir bakıma. Telefonum bozuk olmasa onu da kullanmam.
Mutluyum, Instagram ve Facebook yerine gidiyorum haftanın bir iki günü stada olsun parka olsun topa vuruyorum. Birileriyle tanışıp futbol oynuyorum. 3 haftada 6 farklı şehirden insanla tanıştım.
Bugün de staddaydım mesela. Kızlarla illaki sosyal medya ile iletişim kurulur diye bir şey yok. Top yürüyüş yapanların alanına kaçtı kız attı onunla da muhabbet ettik, top oynadık, tanıştık. Emin ol hayat böyle daha güzel. Sosyal medyadan mesajlaşmak kolay ama yüz yüze konuşmak daha çok özgüven verir. Hemcinslerimle de karşı cinslerimle de daha kolay muhabbet kurar oldum ben.
Sosyal medya denilen ortam çoğu kişinin kendinde olmayan davranışlara büründüğü entel takılmaya çalışanların mekanı. Kulaklığımı takar müzik dinler, kitap okurum daha iyi. O yalnızlık bile daha iyi geliyor bana emin ol.

İyi dedin kral. Fakat lisedede yanlız dolaşmak koyuyor be tamam çok kral erkek arkadaşlarım var ama bir kız eksikliği ortada.

Hocam benim amacım tanımadığım insanlar değil. Mesela okuldaki bir kızı ele alalım. Ben şimdi buna instagramdan mesaj yazsam e fotoğraf paylaşmaya çekiniyorum bir sohbet yürümez. Sorun burda :(

İnstagrama foto atmak sadece sanaldan tanışacağın insanlar için bir kıstas olur. Okuldaki kız seni zaten reelde gördüğü için endişelenmene gerek yok. İlla mesaj da atmak zorunda değilsin teneffüste yanına git selam ver muhabbet kur daha sonra numarasını alırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı