Sosyal medya kullanmayan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

TalhaPro28

Centipat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi 2005-2006 gibi hayatımıza giren sosyal medyanın her ne kadar birçok getirisi de olsa da götürdükleri de yok değil. Bu yüzden bazı insanlar sosyal medya kullanmamayı tercih ediyor. Peki siz bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medya kullanmayan adamın kafası daha rahattır bence. Meşguliyetleri varsa ona öncelik verdiğinden sosyal medya kullanmaması da normaldir.

En iyisi, sosyal medyanın negatif ve olumsuz yönlerinden etkilenmiyorlar. Keşke biz de bırakabilsek ama ne yazik ki sadece süreyi biraz kısabiliyoruz.

Bildiğiniz gibi 2005-2006 gibi hayatımıza giren sosyal medyanın her ne kadar birçok getirisi de olsa da götürdükleri de yok değil. Bu yüzden bazı insanlar sosyal medya kullanmamayı tercih ediyor. Peki siz bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sosyal medyayı kullanmayı pek sevmem. Youtube dışında Instagram vb. yerlerle hiç ilgim yoktur. Hatta Instagram hesabımı zorla açmış bir insanım.

Benim sosyal medya kullanmama sebebim sosyal ortam üzerinde bıraktığı etki. Sosyal medyada ne ünlü olursa nedense insanlar ona bağımlı oluyor. 1-2 ay önce Barbie'nin bir tane filmi çıktı diye millet cildini değiştiriyor. Küçük çocuklara da kötü etkisi var. Şu "skibidi toilet" çıktı mı her çocuk etrafta "skidibi dop dop dop yes yes" diye şarkı söyleyip duruyor.

İkinci nedenim bana saçma geliyor. Çoğu içerik bana ilginç gelmiyor ve onları izleyenlerin onlara nasıl katlandığını anlamakta bile zorlanıyorum. İyi ve eğlenceli içerikler var mı var, ama bunlar beni igilendirmiyor.

Onun yerine tasarım ile ilgileniyorum ve çok memnunum. Zamanımı Instagram, Twitter gibi yerlerde boşa harcamak istemem.

Sosyal medyayı kullanmayı pek sevmem. Youtube dışında Instagram vb. yerlerle hiç ilgim yoktur. Hatta Instagram hesabımı zorla açmış bir insanım.

Benim sosyal medya kullanmama sebebim sosyal ortam üzerinde bıraktığı etki. Sosyal medyada ne ünlü olursa nedense insanlar ona bağımlı oluyor. 1-2 ay önce Barbie'nin bir tane filmi çıktı diye millet cildini değiştiriyor. Küçük çocuklara da kötü etkisi var. Şu "skibidi toilet" çıktı mı her çocuk etrafta "skidibi dop dop dop yes yes" diye şarkı söyleyip duruyor.
Haklısınız hocam, maalesef ki başta 5-10 yaşındaki çocuklar olmak üzere birçok insan sosyal medyadaki kötü içeriklerden olumsuz etkilenebiliyor. Sosyal medya platformlarının önlem alması lazım ama almıyorlar ne yazık ki. 🤦

Ben de bunlardan biri sayılabilirim. YouTube hariç sosyal medya kullanmıyorum. Kullanmama sebebim de bağımlılık yapması ve vaktimi çalması. Instagram kullandığım zamanlarda çok fazla Reels izliyordum ve Instagram'ı kapattığımda vaktimi boşa harcadığım için içime bir huzursuzluk geliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı