Sosyal medya olmasaydı ne olurdu?

Ayna alırsanız konuşmaz kimseyle denirdi. Daha sonradan ona bir eş te alsanız konuşmayacaktır. Sadece aynadaki kendisiyle meşgul olacaktır. Muhabbet kuşları için. Tabloyu verdim sanırım.

Hiçbir sosyal medya platformunu kullanmıyorum. Hatta WhatsApp'ta dahil. Bir eksikliğini hissetmedim. Gereksiz zaman kaybı herhangi bir bilgilendirme ve kazanç yok. Sanalda yaşamak yerine gerçek hayatta aynı hisleri ve düşünceleri yaşamak lazım. Sosyal medya şuan sadece gösteriş, kibir ve popüleriteye hizmet ediyor. Samimiyetsiz bir ortam...
Aslında technopat'da bir sosyal medyadır. Ve birde şöyle düşün, :kararsız: ya yürüyemeseydin, ya engelli olsaydın. O zaman ne yapardın. Birde bunu düşün.

İnsanlar, kendilerini ve hayatlarını; Olduğundan daha eğlenceli - olduğundan daha kaliteli göstermeye + Züğürtler kendilerini çok daha varlıklıymış gibi göstermeye, yaşadığı hayat çok kaliteliymiş gibi göstermeye çalışıyor olmazdı :)

Benim nice arkadaşlarım var; Kendi adıma, onların geleceklerini düşünüp "Nasıl ev sahibi olup evlenip yuva kuracaklar" diye düşünürken, o yoklukta kız arkadaşını Nusret'e götüren :)

Sosyal medya; İnsanları "Hayatlarını daha kaliteliymiş gibi göstermeye" "Bir şeyleri ispat etme çabasına girmelerine" sebep oluyor. Daha doğrusu hamuru bozuk insanları elememize yardımcı oluyor.

Bugün bir insanın sosyal medya hesabına girdiğinizde "Ne mal olduğunu" çok rahat anlayabiliyorsunuz. Bu açıdan çok güzel sosyal medya.

Sosyal medya olmasaydı yapmacık olmazdık. Sosyal medya insanları aslıda yaşamadığı o şaşalı hayatı, yaşıyormuş gibi gösterme mecrası oldu.

Fazla uzun bi' yıl süreceğini sanmıyorum, bu sosyal medya çılgınlığa da bir gün bitecek. Geçmişe dönüp baktığımızda kara bi' leke olarak kalacak. İnsanlığı ileri götürmekten çok yozlaştırdığını anlayacağız.

Ben lise hayatım boyunca ne sosyal medya, ne Instagram, ne Facebook bildim. Çok mu yaşlıyım? Hayır. 22 yaşındayım. Üniversitede kız arkadaşım zorla açmıştı. Bak, hala mutlu mesut yaşayabiliyorum sosyal medyasız. Şimdiki gençler sosyal medyayı 2. bir Dünya olarak görüyor. Allah akıl fikir versin. Bir şey diyemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı