Sosyal medya ve kamera için S21 FE vs iPhone 11

troyn666

Hectopat
Merhaba telefon sadece kamera odaklı kullanılacak. Sosyal medya ve kamera hariç içine oyun bile yuklenmeyecek, şarjı bir günü çıkarsın yeterli. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Merhaba telefon sadece kamera odaklı kullanılacak. Sosyal medya ve kamera hariç içine oyun bile yuklenmeyecek, şarjı bir günü çıkarsın yeterli. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

IPhone'nun şöyle bir avantajı var. Instagram'a kaliteli story yükleyebiliyorsunuz. Android'de pikselleşiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafları sosyal medya mecralarına yüklerken Android cihazlar kaliteden çok ödün veriyordu bir dönemler ama şu an son amiral gemilerinde durum ne bilmiyorum.

iPhone 11'e vereceğin parayı S23'e versen çok şahane resimler çekersin.

S23'e vereceği parayla da iPhone 13 alsın o zaman. iPhone 11 20 bin, S23 30 bin. Android istediği kadar dolu dolu olsun iPhone asla pişman etmez. Ama gel gör ki iPhone 11 de güncelleme desteğini yakında kesecek. Ama yine de iPhone 11 tercih ederdim. Hala iPhone 6 kullanan tanıdıklarım var.

Sosyal medya öncelikli ise Iphone'dan başka bir şeye bakma. Bunu bir Android kullanıcısı olarak söylüyorum.

Sosyal medya öncelikli ise Iphone'dan başka bir şeye bakma. Bunu bir Android kullanıcısı olarak söylüyorum.
Telefona göre değişir.
S23'e vereceği parayla da iPhone 13 alsın o zaman. iPhone 11 20 bin, S23 30 bin. Android istediği kadar dolu dolu olsun iPhone asla pişman etmez. Ama gel gör ki iPhone 11 de güncelleme desteğini yakında kesecek. Ama yine de iPhone 11 tercih ederdim. Hala iPhone 6 kullanan tanıdıklarım var.
Bence S22 demek istemiş. Ben başta öyle okudum ama eğer S23 demişse arada ciddi fiyat farkı var.

Hocam videolu içeriklerde (Hikaye, reels vb.) Iphone'ların ekstra avantajı var sanırım, neredeyse hiç bozulma olmuyor. Android telefonlarda ise herhangi bir video atmaya kalksan çok yüksek ihtimalle bozulma oluyor: Mesela 1080p video atacaksan o 480p civarına düşebiliyor instagram'a yüklediğinde. (En azından bende ve bu konuda danıştığım arkadaşlarımda durum böyle, instragram'daki hücresel veri vb ayarları da yaptık üstelik.)

Fotoğraflarda ise pek sorun yok, sadece fotoğraf içinse istediğini seçebilirsin ama video söz konusu ise Iphone seçmelisin. İnstagram ile aralarında özel veya gizli bir anlaşma gibi bir şey var sanırım veya Android telefonların çeşitleri çok fazla olduğu için instagram ile optimizasyonları kaliteli olamayabiliyor. Android telefonla görüntü kalitesini düşürmeden reels falan paylaşan varsa yazarsa sevinirim. Benim sosyal medyadaki en büyük derdim bu, çözüm bulabilen hayır duamı alır. :D :D

Yeni konular

Geri
Yukarı