Sosyal Medyada Sıkça Karşılaştığınız Yazım Hataları

Creeptomani

Kilopat
Daha fazla  
Son yıllarda internet üzerindeki çeşitli sayfalarda çoğunlukla yorumlarda karşılaştığım bazı yazım hataları dikkatimi çekmeye başladı. Karşılaştığım yazım yanlışlarından en çok sinir olduğum bir tanesini sizinle paylaşmak istedim. Eğer sizin de dikkatinizi çeken bu tarz yazım yanlışları varsa bu başlık altında paylaşmanızı istiyorum.

• ğ'nin y olarak yazılması ''deyiştirmek'' '' deyil mi?'' ''dediyini'' gibi vb.

Benin en çok sinirlendiren abilmek ve ebilmek ekini ayrı yazıp soru ekini bitişik yazanlar. Kimisi hepsini ayrı yazıyor...

Gele bilir miyim? Heceleseydin kardeş...

Doğrusu:

Gelebilir miyim?

Technopat`a gelmeden önce, ben de noktalama işaretlerine hiç dikkat etmiyordum. Ciddi söylüyorum Edebiyat dersinde noktalama işareti ve yazım yanlışı yapmıyorum. Geçenlerde noktalama işaretinde yanlış yapılmış, istemsiz olarak düzeltiyorum ve mutlu oluyorum. Hocanın gözüne girmekte cabası. Teşekkürler Technopat. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı