Sosyal yeni sunucu sonrası öneriler

Alıntılayarak cevap yazma esnasında alıntılanan mesaj düzenlenirse bildirim yollanabilir. Bilmiyorum böyle bir şey mümkün mü fakat... Bazen hatalı mesaj üç beş saniye geçmeden alıntılanıyor, cevabı yazan kişinin sayfayı yenileyene kadar bundan haberi olmuyor.

Ana sayfa:
  • Arayüzün kullanışlı olmadığını düşünüyorum, teması değişmeli.
  • Mobil cihazlarda bir tablonun tamamı görünmüyor.
Sosyal:
  • Karanlık temadaki renklerin pek uyumlu olduğunu düşünmüyorum.
    • Yanlış hatırlamıyorsam eskiden UI.X Dark teması vardı, görüntü açısından oldukça güzel duruyordu.
  • Son mesajı yazan kullanıcı yeni bir mesaj yazdığı zaman son mesajına ekleniyor ve diğer kullanıcılara bildirim gitmiyor. Bildirim sorunu düzeltilmeli.
  • "Bize ulaşın" bölümüne ilgi arttırılmalı.
  • İki rapor arası süre kısaltılmalı, iki mesaj arası süre 30 saniyeyken rapor süresinin 60 saniye olması bence absürt.
Mobil uygulama:
  • Sosyal için Tapatalk desteği kaldırıldı ancak mağazadaki uygulama hâlâ duruyor ve bu program Tapatalk tabanlı. Hem ana sayfa hem Sosyal ile uyumlu uygulama geliştirilmeli veya geliştirilmeyecekse mağazadaki uygulama kaldırılmalı. Tapatalk desteğinin kaldırıldığını bilmeyen hâlâ birçok kullanıcı var.
XenForo demosu açıp "Bize ulaşın" kısmından mesaj göndermiştim. Sonra bu mesajın yöneticilere bildirim olarak gitmediğini gördüm. Peki nereye gidiyor bu mesajlar? Recep Baltaş'ın e-postasına mı? :)
"Bize ulaşın" kısmına gönderilen mesajlar rapor listesine düşmüyor, XenForo için hangi e-posta adresi tanımlandıysa o adrese düşüyor.

Yeni sunucuya gerek olmayan bir tane önermek istiyorum bu da modlardan ricamdır. Lütfen eğer açtığımız bir konu varsa ve cevaplandırmamız gerekiyorsa eğer en azından ceza aldığımızı konu ilgililerine belirteceğimiz bir mesaj atma hakkı verin ki hem sorunumuza çözüm bulmaya çalışanlar konudan kopmasın hem de bizim neden cevap vermediğimizi bilsinler. Aksi halde bu durum gerçekten sinir bozucu oluyor ve aynı konu başlık aynı konuyu bir kez daha açmak zorunda kalıyorum.

Yeni sunucuya gerek olmayan bir tane önermek istiyorum bu da modlardan ricamdır. Lütfen eğer açtığımız bir konu varsa ve cevaplandırmamız gerekiyorsa eğer en azından ceza aldığımızı konu ilgililerine belirteceğimiz bir mesaj atma hakkı verin ki hem sorunumuza çözüm bulmaya çalışanlar konudan kopmasın hem de bizim neden cevap vermediğimizi bilsinler. Aksi halde bu durum gerçekten sinir bozucu oluyor ve aynı konu başlık aynı konuyu bir kez daha açmak zorunda kalıyorum.
Tekrar başlık açmaya gerek yok aslında. Öne çıkar butonunu kullanabilirsiniz.

Onun dışında çok eskiden cezalı olduğunu belirten bir şey vardı fakat sonradan üyelerin birbirini banlatmaya çalışması ve yanlış anlaşılmalar sonrası kaldırıldı.

Çevirisi hiç yapılmamış birkaç sayfa ve Resim Yükle butonu gibi çevirisi düzgün yapılmamış birkaç yer var. Geçen günlerde de yazmıştım bunu fakat geri bildirim alamadım, Türkçe kullanımına dikkat edildiği kadar çevirisine de dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kategori gizleme seçeneği ve Bize Ulaşın formu gibi moderatörlük başvurusu formunun eklenmesi gerekli bence. Konu Dışı bölümüne atılan mesajlardan, açılan son konular listesi çok hızlı akıyor, yardım konuları kaynıyor arada. Moderatörlük başvurusu formu da hem üyeler hem de yöneticiler için kolaylık sağlayabilir. "3 ayda 1 kez kullanılabilir, amacına uygun kullanılmadığında ceza verilir, kabul edilen ve reddedilen üyelere otomatik mesaj ya da bildirim gönderilir." tarzı bir yönetimi olabilir.

Geri
Yukarı